irada55i.f.d., Abdullayeva İradə Vaqif qızı
1992-1995-ci illərdə İctimai Siyasi Kollecin “Mühasibat uçotu, nəzarət, təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” ixtisasında təhsil alıb.
1997- 2002-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Ümumi iqtisadiyyat fakültəsinin “Təhsil, elm və sosial-mədəni sahələrin iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bakalavr dərəcində təhsil alıb. 2007-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistratura mərkəzinin “Strateji idarəetmə (menecment)” ixtisası üzrə magistr dərəcəsində təhsil alıb və fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
2005-2016-cı illərdə  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin MBA proqramı üzrə Magistratura mərkəzində marketoloq vəzifəsində çalışmışdır. 2016-2020-ci illərdə UNEC Biznes Məktəbində proqram meneceri vəzifəsində çalışmışdır.
2012-2016-cı illərdə AR Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Əmək və Sosial Problemlər üzrə Elmi-Tədqiqat və Tədris Mərkəzinin dissertantı olub.  14 noyabr 2016-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Dissertasiya Şurasında “İqtisadi fəaliyyət növləri” ixtisası üzrə  “Yaşayış təyinatlı daşınmaz əmklak bazarında qiymətlərin əmələ gəlməsinin sosial iqtisadi problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edib və  AR Prezidenti Yanında AAK-nın 01 noyabr 2019-cu il tarixli (protokol №21-К) qərarı ilə ona iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib.

д.ф.э. Абдуллаева Ирада Вагиф гызы
В 1992-1995 годах получила образование в Социально-политическом колледже по специальности «Бухгалтерский учет, контроль, анализ хозяйственной деятельности».
В 1997- 2002 годах получила степень бакалавра по специальности «Экономика образования, науки и социально-культурной сферы» факультета Общей экономики Азербайджанского государственного экономического университета.  В 2007-2010 годах училась на ступени магистратуры по специальности «Стратегическое управление (менеджмент) Центра магистратуры Азербайджанского государственного экономического университета, который окончила с отличием.
В 2005-2016 годах работала на должности маркетолога в Центре магистратуры программы MBA Азербайджанского государственного экономического университета. В 2016-2020 годах работала на должности программного менеджера в Школе бизнеса UNEC.
В 2012-2016 годах была диссертанткой в Научно-исследовательском и Учебном центре по трудовым и социальным проблемам Министерства труда и социальной защиты населения АР. 14 ноября 2016 года на Диссертационном совете Азербайджанского государственного экономического университета защитила диссертационную работу по специальности «Виды экономической деятельности» на тему «Социально-экономические проблемы ценообразования на рынке жилой недвижимости» и по решению ВАК при Президенте Азербайджанской Республики 1 ноября 2019 года (протокол №21-К) ей была присуждена ученая степень доктора философии по экономике.