irada55i.f.d., Abdullayeva İradə Vaqif qızı
1992-1995-ci illərdə İctimai Siyasi Kollecin “Mühasibat uçotu, nəzarət, təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” ixtisasında təhsil alıb.
1997- 2002-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Ümumi iqtisadiyyat fakültəsinin “Təhsil, elm və sosial-mədəni sahələrin iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bakalavr dərəcində təhsil alıb. 2007-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistratura mərkəzinin “Strateji idarəetmə (menecment)” ixtisası üzrə magistr dərəcəsində təhsil alıb və fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
2005-2016-cı illərdə  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin MBA proqramı üzrə Magistratura mərkəzində marketoloq vəzifəsində çalışmışdır. 2016-2020-ci illərdə UNEC Biznes Məktəbində proqram meneceri vəzifəsində çalışmışdır.
2012-2016-cı illərdə AR Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Əmək və Sosial Problemlər üzrə Elmi-Tədqiqat və Tədris Mərkəzinin dissertantı olub.  14 noyabr 2016-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Dissertasiya Şurasında “İqtisadi fəaliyyət növləri” ixtisası üzrə  “Yaşayış təyinatlı daşınmaz əmklak bazarında qiymətlərin əmələ gəlməsinin sosial iqtisadi problemləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edib və  AR Prezidenti Yanında AAK-nın 01 noyabr 2019-cu il tarixli (protokol №21-К) qərarı ilə ona iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib.

PhD in Economics, Abdullayeva Irada Vagif
In 1992-1995 she studied at the Public Political College, majoring in “Accounting, control, analysis of economic activity.”
In 1997-2002 she received a bachelor’s degree in “Economics of education, science and socio-cultural spheres” from the faculty of General Economics of Azerbaijan State University of Economics. In 2007-2010 she received a master’s degree in “Strategic Management” at the Master’s Center of Azerbaijan State University of Economics and graduated with honors.
In 2005-2016 she worked as a marketer on MBA program of Azerbaijan State University of Economics. In 2016-2020, she worked as a program manager at UNEC Business School.
In 2012-2016, she was a candidate for a degree at the Scientific Research and Training Center for Labour and Social Problems of the Ministry of Labour and Social Protection of Population of the Republic of Azerbaijan . On November 14, 2016 she defended her dissertation on “Socio-economic problems of price formation in the residential real estate market” at the Dissertation Council of Azerbaijan State University of Economics majoring in “Types of economic activity” and on November 1, 2019 She was awarded the degree of Doctor of Philosophy in Economics by the decision of (protocol №21-К).