II ixtisas qrupu üzrə ölkə ikincisi UNEC-i seçir
Dövlət İmtahan Mərkəzinin II ixtisas qrupu üzrə keçirdiyi qəbul imtahanında 677,6 bal toplayaraq ölkə ikincisi olan Zaman Tahirli “UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak edib.
Z.Tahirli ölkə ikincisi olmaqla yanaşı, 129 nömrəli tam orta məktəbi fərqlənmə ilə bitirib, Sinqapurda keçirilən SIMOC olimpiadasında 2 qızıl, 1 gümüş medal qazanıb.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) dekanı, dosent İnara Rzayeva ilə görüşən abituriyentə UNEC-dəki tədris prosesi, ixtisaslar, beynəlxalq proqramlar, UDİD, Minor proqramları, xüsusi təqaüd imkanları, tələbələrin sosial həyatı, keçid balları barədə ətraflı məlumat verilib və abituriyenti maraqlandıran suallar cavablandırıblar.
Sonra İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin mütəxəssisi Səmayə Şirinova abituriyenti universitetlə tanış edib, tələbə təşkilatları, kitabxanalar, Bloomberg laboratoriyası, UNEC Extern Mərkəzi, müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunmuş auditoriyalar barədə ətraflı məlumat verib.
“UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək istəyənlər (012) 492-60-43 telefon nömrəsinə zəng edə, yaxud UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

Второй в стране по II группе специальностей выбирает UNEC
Заман Тахирли, занявший второе место в стране с результатом 677,6 балла на вступительном экзамене, проведенном Государственным экзаменационным центром по II группе специальностей, принял участие в проекте «Один день в UNEC».
Наряду с тем, что З. Тахирли занял второе место в стране, он с отличием окончил среднюю школу № 129 и завоевал 2 золотые и 1 серебряную медали на олимпиаде SIMOC, проходившей в Сингапуре.
Абитуриенту, встретившемуся с деканом Международной школы экономики (ISE), доцентом Инарой Рзаевой, была предоставлена подробная информация об образовательном процессе в UNEC, специальностях, международных программах, ВУДД, программах Minor, специальных стипендиальных возможностях, общественной жизни студентов, проходных баллах, а также были даны ответы на интересующие его вопросы.
Затем специалист отдела по связям с общественностью Самая Ширинова познакомила абитуриента с университетом и дала подробную информацию о студенческих организациях, библиотеках, лаборатории Bloomberg, Центре Extern UNEC, аудиториях, оснащенных современным техническим оборудованием.
Желающие принять участие в проекте «Один день в UNEC» могут позвонить по телефону (012) 492-60-43 или связаться с официальной страницей Facebook UNEC.