İqtisad Universitetinin məzunları 50 illik yubileylərini UNEC-də qeyd ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 1974-cü il məzunları 50 illik yubileylərini təhsil aldıqları universitetdə qeyd ediblər.
Əmtəəşünaslıq fakültəsinin 964-cü qrupunun məzunları ilk öncə UNEC-in şəhid olmuş tələbə və məzunlarının xatirəsinə ucaldılmış abidə kompleksinin önünə əklil qoyaraq, şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Sonra qocaman məzunlar çay süfrəsi arxasında UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşərək, tələbəlik dövrləri ilə bağlı səmimi və maraqlı xatirələrini bölüşüblər. Prof.Ədalət Muradov məzunları UNEC-də görməkdən məmnunluğunu ifadə edərək, bu ənənənin davam etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Rektor UNEC məzunlarının universitetin ictimai-sosial həyatında yaxından iştirak etmələri, onların vahid platformada birləşmələri məqsədilə UNEC Məzun Assosiasiyasının yaradıldığını bildirib,  UNEC Məzunları Forumun keçiriləcəyini diqqətə çatdırıb. İqtisad Universitetinin yarandığı 19 iyun tarixinin “UNEC Günü” kimi qeyd olunduğunu deyən rektor, qocaman məzunları universitetin yaranma gününə dəvət edib.
Çay süfrəsindən sonra məzunlar UNEC-in Muzeyində olublar. Məzun vinetkalarının həkk olunduğu xalçanı muzeyə hədiyyə edən Səfər Əliyev Muzeyin xatirə dəftərində ürək sözlərini yazıb. Qocaman məzunlar Oxu zalı, Bloomberg maliyyə laboratoriyası ilə də tanış olduqdan sonra UNEC-dən xoş təəssüratlarla ayrılıblar.

Выпускники Экономического университета отметили свое 50-летие в UNEC
Выпускники Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) 1974 года отметили свое 50-летие в университете, в котором учились.
Выпускники 964-й группы Товароведного факультета вначале возложили венок к мемориальному комплексу, воздвигнутому в память о погибших студентах и ​​выпускниках UNEC, и почтили светлую память шехидов.
Затем маститые выпускники за чайным столом встретились с ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым и поделились искренними и интересными воспоминаниями о студенческих годах. Профессор Адалат Мурадов выразил удовлетворение по поводу встречи выпускников в UNEC и подчеркнул важность продолжения этой традиции.
Ректор отметил, что Ассоциация выпускников UNEC создана для того, чтобы выпускники UNEC могли активно участвовать в социально-общественной жизни университета, объединить их на единой платформе, и довел до внимания, что будет проведен Форум выпускников UNEC. Отметив, что 19 июня, день основания Экономического университета будет отмечаться как «День UNEC», ректор пригласил старых выпускников на день основания университета.
После чаепития выпускники посетили музей UNEC. Сафар Алиев, преподнесший музею ковер с выгравированными виньетками выпускников, записал свои проникновенные слова в мемориальную тетрадь музея. Маститые выпускники покинули UNEC с хорошими впечатлениями после знакомства с Читальным залом и финансовой лабораторией Bloomberg.