İstanbul Universitetində Azərbaycan guşəsi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri İstanbul Universitetində təşkil olunan “İnternational day” sərgisində Azərbaycanı təmsil ediblər.
Mevlana Mübadilə Proqramı vasitəsilə İstanbul Universitetində təhsil alan Aygün Yadigarlı ilə Aysel Bəndəliyeva sərgiyə qatılan professor-müəllim və tələbə heyətinə Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti, təbii sərvətləri və milli-mədəni dəyərləri haqqında ətraflı məlumat veriblər.Azərbaycan haqqında hazırlanan videoçarxı nümayiş etdirib, milli musiqi alətlərimizi və milli mətbəximizin nümunələrini sərgiləyiblər.
Tədbirdə həmçinin İstanbul Universitetində təhsil alan ABŞ, İtaliya, İspaniya, Fransa, İngiltərə, Almaniya, Rumıniya, Albaniya, Niderland,Cənubi Koreya, Meksika, Braziliya kimi dövlətlərdən gələn tələbələr iştirak edib.

Azerbaijan’s corner at Istanbul University
Students of Azerbaijan State University of Economics represented Azerbaijan at the “International day” exhibition held at Istanbul University.
Aygun Yadigarli and Aysel Bandaliyeva studying at Istanbul University within the framework of the Mevlana Exchange Program have delivered the information about Azerbaijan’s history, culture, natural resources and national and cultural values in detail to the academic and student staffs who joined the exhibition. They demonstrated a video about Azerbaijan and displayed examples of our national musical instruments and national cuisine.
Students from the US, Italy, Spain, France, Great Britain, Germany, Romania, Albania, Netherlands, Southern Korea, Mexico and Brazil studying at Istanbul University also participated in the exhibition.