İstanbul Universitetində Azərbaycan guşəsi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri İstanbul Universitetində təşkil olunan “İnternational day” sərgisində Azərbaycanı təmsil ediblər.
Mevlana Mübadilə Proqramı vasitəsilə İstanbul Universitetində təhsil alan Aygün Yadigarlı ilə Aysel Bəndəliyeva sərgiyə qatılan professor-müəllim və tələbə heyətinə Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti, təbii sərvətləri və milli-mədəni dəyərləri haqqında ətraflı məlumat veriblər.Azərbaycan haqqında hazırlanan videoçarxı nümayiş etdirib, milli musiqi alətlərimizi və milli mətbəximizin nümunələrini sərgiləyiblər.
Tədbirdə həmçinin İstanbul Universitetində təhsil alan ABŞ, İtaliya, İspaniya, Fransa, İngiltərə, Almaniya, Rumıniya, Albaniya, Niderland,Cənubi Koreya, Meksika, Braziliya kimi dövlətlərdən gələn tələbələr iştirak edib.

В Стамбульском университете уголок Азербайджана
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) на выставке “İnternational day”, организованном в Стамбульском университете,  представили Азербайджан.
Айгюн Ядигярли и Айсель Бендалиева, обучающиеся в Стамбульском университете по программе обмена Мевлана, участвующему на выставке профессорско-преподавательскому и студенческому составу дали подробную информацию об истории, культуре, природных богатствах и национально-культурных ценностях Азербайджана. Был продемонстрирован видеоролик об Азербайджане, и представлены образцы национальных музыкальных инструментов и национальной кухни.
На мероприятии также участвовали обучающиеся в Стамбульском университете студенты из таких государств как США, Италия, Испания, Франция, Англия, Германия, Румыния, Албания, Нидерланды, Южная Корея, Мексика, Бразилия.