İsveçrəli tələbələr UNEC-də təcrübə proqramında iştirak edirlər
İsveçrə Konfederasiyasının Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi sayılan HES-SO Ali idarəetmə və iqtisadiyyat məktəbinin 12 tələbəsi UNEC-də təcrübə proqramında iştirak edir.
“Azərbaycanda isveçrəli şirkətlər üçün bazar və biznes mühitinin müəyyən edilməsi və İsveçrə bazarı üçün Azərbaycan nə vəd edir?” adlı intensiv təcrübə proqramı sentyabrın 18-dən 29-dək davam edək.
Proqramın ilk günü isveçrəli tələbələr UNEC-in əsas tədris binasında I kurs tələbələri üçün təşkil olunan Orientasiya günündə iştirak ediblər. Həmçinin 24/7 kitabxana, Ekstern Mərkəzi və Karyera Mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar.
Sonra UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Neman Muradlı tələbələrə “Azərbaycana makro iqtisadi baxış” mövzusunda təlim keçib.

Swiss students participate in the internship program at UNEC
12 students of the HES-SO Higher School of Management and Economics, which is part of the University of Applied Sciences and Arts of the Swiss Confederation, are participating in the internship program at UNEC.
The intensive training program “Determining the market and business environment for Swiss companies in Azerbaijan and what does Azerbaijan promise for the Swiss market?” will last from September 18 to 29.
On the first day of the program, Swiss students participated in the Orientation Day organized for first-year students at the main campus of UNEC. They were also closely acquainted with the activities of the 24/7 library, Extern Center, and Career Center.
Then UNEC vice-rector for international relations and programs Neman Muradli provided training to the students on the “Macro-economic view of Azerbaijan”.