İsveçrəli tələbələr UNEC-də təcrübə proqramında iştirak edirlər
İsveçrə Konfederasiyasının Tətbiqi Elmlər və İncəsənət Universitetinin tərkib hissəsi sayılan HES-SO Ali idarəetmə və iqtisadiyyat məktəbinin 12 tələbəsi UNEC-də təcrübə proqramında iştirak edir.
“Azərbaycanda isveçrəli şirkətlər üçün bazar və biznes mühitinin müəyyən edilməsi və İsveçrə bazarı üçün Azərbaycan nə vəd edir?” adlı intensiv təcrübə proqramı sentyabrın 18-dən 29-dək davam edək.
Proqramın ilk günü isveçrəli tələbələr UNEC-in əsas tədris binasında I kurs tələbələri üçün təşkil olunan Orientasiya günündə iştirak ediblər. Həmçinin 24/7 kitabxana, Ekstern Mərkəzi və Karyera Mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar.
Sonra UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Neman Muradlı tələbələrə “Azərbaycana makro iqtisadi baxış” mövzusunda təlim keçib.

Швейцарские студенты участвуют в программе стажировки в UNEC
В программе стажировки в UNEC участвуют 12 студентов Высшей школы менеджмента и экономики HES-SO, входящей в состав Университета прикладных наук и искусств Швейцарской Конфедерации.
Интенсивная программа стажировки «Определение рынка и бизнес-среды для швейцарских компаний в Азербайджане и что обещает Азербайджан швейцарскому рынку?» будет продолжаться с 18 по 29 сентября.
В первый день программы швейцарские студенты приняли участие в Дне ориентации, организованном для студентов-первокурсников в главном учебном корпусе UNEC. Также они были близко ознакомлены с деятельностью библиотеки 24/7, центра Ekstern и Центра карьеры.
Затем проректор UNEC по международным связям и программам Неман Мурадлы провел для студентов обучение на тему  «Макроэкономический взгляд на Азербайджан».