Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin nümayəndələri UNEC-də
İyulun 23-də Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) Azərbaycandakı rezident nümayəndəsinin vəzifələrini icra edən Çu Kyunq-Van Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) olub.
UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru, dosent Şahin Bayramov universitetin beynəlxalq əlaqələrindən söz açıb, həyata keçirilən layihələr haqqında geniş məlumat verib. Çu Kyunq-Van KOICA-nın Azərbaycanda gördüyü işlər barədə danışıb.
Görüşdə UNEC ilə KOICA arasında əməkdaşlığın istiqamətləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, təkliflər dinlənilib.
Qeyd: KOICA Azərbaycanda 1994-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir. Təhsil, səhiyyə, dövlət idarəetməsi, kənd təsərrüfati, balıqçılıq, sənaye və energetika sahələrini əhatə edən layihələr həyata keçirir.

Representatives of the International Cooperation Agency of Korea at UNEC
On July 23 the acting resident representative of the International Cooperation Agency of Korea (KOICA) in Azerbaijan Chu Kyung- Van visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Vice- rector of UNEC for International Affairs and Programs, Associated Professor Shahin Bayramov spoke about the international relations of the University and delivered detailed information about the implemented projects. Chu Kyung- Van also spoke about the affairs realized by KOICA in Azerbaijan.
Views on the directions of the relations between UNEC and KOICA were made and proposals were heard during the meeting.
Note: KOICA has been carrying out the activity in Azerbaijan since 1994. It implements the projects covering the areas of education, health, government management, agriculture, fishing, industry and energetic.