Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin nümayəndələri UNEC-də
İyulun 23-də Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) Azərbaycandakı rezident nümayəndəsinin vəzifələrini icra edən Çu Kyunq-Van Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) olub.
UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru, dosent Şahin Bayramov universitetin beynəlxalq əlaqələrindən söz açıb, həyata keçirilən layihələr haqqında geniş məlumat verib. Çu Kyunq-Van KOICA-nın Azərbaycanda gördüyü işlər barədə danışıb.
Görüşdə UNEC ilə KOICA arasında əməkdaşlığın istiqamətləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, təkliflər dinlənilib.
Qeyd: KOICA Azərbaycanda 1994-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir. Təhsil, səhiyyə, dövlət idarəetməsi, kənd təsərrüfati, balıqçılıq, sənaye və energetika sahələrini əhatə edən layihələr həyata keçirir.

Представители Корейского Международного агентства по сотрудничеству в UNEC
23 июля, исполняющий обязанности представителя-резидента в Азербайджане Корейского Международного агентства по сотрудничеству (KOICA) Кюнг-Ван Чу был в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).
Проректор UNEC по  международным связям и программам, доцент Шахин Байрамов выступил и дал подробную информацию о международных связях и реализуемых проектах университета. Кюнг-Ван Чу рассказал о работе, проделанной KOICA в Азербайджане.
На встрече стороны обменялись мнениями по направлениям сотрудничества между KOICA с UNEC, были выслушаны предложения.
Примечание: KOICA работает в Азербайджане с 1994 года. Осуществляет проекты в области образования, здравоохранения, государственного управления, сельского хозяйства, рыболовства, промышленности и энергетики