Korporativ sektordan UNEC-ə dəstək: “Azərlotereya” kitablar hədiyyə etdi
“Azərlotereya” korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində elm və təhsilin inkişafı istiqamətində növbəti mühüm layihəyə imza atıb.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə imzalanan əməkdaşlıq memorandumuna əsasən, “Azərlotereya” UNEC kitabxanasına müxtəlif dillərdə nəşr olunan kitablar hədiyyə edərək, universitetin kitab fondunu daha da zənginləşdirib.
“Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Osman Karakuş təqdimolunma mərasimində çıxış edərək, nəfis tərtibatla nəşr olunan kitabların UNEC-də yeni fənlərin tədrisi üçün nəzərdə tutulduğunu deyib. Kitabların tələbələrin daha çox bilik və bacarıq əldə etmələrinə imkan yaradacağından əminliyini ifadə edən Osman Karakuş, UNEC ilə əməkdaşlığın bundan sonra da davam etdiriləcəyini bildirib.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov universitet kitabxanasına göstərilən dəstəyə görə Osman Karakuşa təşəkkürünü bildirib, kitabların tələbələrin yeni biliklər əldə etməsində, eləcə də tədqiqatların aparılmasında faydalı olacağını deyib. Korporativ sektorun təhsilin inkişafı istiqamətində təşəbbüslərlə çıxış etməsini yüksək qiymətləndirən rektor, digər şirkətləri də bu layihələrə qoşulmağa çağırıb.
Qeyd edək ki, əməkdaşlıq çərçivəsində “Azərlotereya”nın iki əməkdaşı UNEC Biznes Mərkəzində tədris prosesinə cəlb olunub. UNEC tələbələri isə “Azərlotereya” ASC-də həm təcrübəyə cəlb ediliblər və həm də işlə təmin olunublar. Hazırda isə “Qeyri Akademik Transkript” layihəsinin hazırlanması istiqamətinə əməkdaşlıq davam etdirilir.

Support to UNEC from the corporate sector: “Azerlotereya” donated books
“Azerlotereya” signed the next important project in the direction of the development of science and education within the framework of corporate social responsibility.
According to the cooperation memorandum signed with the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), “Azerlotereya” donated books published in different languages to the library of UNEC and enriched the book fund of the university.
Chairman of the Board of Directors of “Azerlotereya” OJSC Osman Karakush spoke at the presentation ceremony and said that the books published with an elegant layout are intended for teaching new subjects at UNEC. Osman Karakush, expressing confidence that the books will enable students to acquire more knowledge and skills, said that the cooperation with UNEC will continue in the future.
The Rector of UNEC Professor Adalat Muradov expressed his gratitude to Osman Karakus for the support given to the university library and said that the books will be useful for students to acquire new knowledge and conduct research. Appreciating the initiatives of the corporate sector in the direction of education development, the rector called on other companies to join these projects.
It should be noted that within the framework of cooperation, two employees of “Azerlotereya” were involved in the teaching process at the UNEC Business Center. UNEC students were involved in the internship and were provided with jobs in “Azerlotereya” OJSC. Currently, cooperation is being continued towards the preparation of the “Non-Academic Transcript” project.