Korporativ sektordan UNEC-ə dəstək: “Azərlotereya” kitablar hədiyyə etdi
“Azərlotereya” korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində elm və təhsilin inkişafı istiqamətində növbəti mühüm layihəyə imza atıb.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə imzalanan əməkdaşlıq memorandumuna əsasən, “Azərlotereya” UNEC kitabxanasına müxtəlif dillərdə nəşr olunan kitablar hədiyyə edərək, universitetin kitab fondunu daha da zənginləşdirib.
“Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Osman Karakuş təqdimolunma mərasimində çıxış edərək, nəfis tərtibatla nəşr olunan kitabların UNEC-də yeni fənlərin tədrisi üçün nəzərdə tutulduğunu deyib. Kitabların tələbələrin daha çox bilik və bacarıq əldə etmələrinə imkan yaradacağından əminliyini ifadə edən Osman Karakuş, UNEC ilə əməkdaşlığın bundan sonra da davam etdiriləcəyini bildirib.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov universitet kitabxanasına göstərilən dəstəyə görə Osman Karakuşa təşəkkürünü bildirib, kitabların tələbələrin yeni biliklər əldə etməsində, eləcə də tədqiqatların aparılmasında faydalı olacağını deyib. Korporativ sektorun təhsilin inkişafı istiqamətində təşəbbüslərlə çıxış etməsini yüksək qiymətləndirən rektor, digər şirkətləri də bu layihələrə qoşulmağa çağırıb.
Qeyd edək ki, əməkdaşlıq çərçivəsində “Azərlotereya”nın iki əməkdaşı UNEC Biznes Mərkəzində tədris prosesinə cəlb olunub. UNEC tələbələri isə “Azərlotereya” ASC-də həm təcrübəyə cəlb ediliblər və həm də işlə təmin olunublar. Hazırda isə “Qeyri Akademik Transkript” layihəsinin hazırlanması istiqamətinə əməkdaşlıq davam etdirilir.

Поддержка UNEC со стороны корпоративного сектора: «Азерлотерея» подарила книги
«Азерлотерея» подписала очередной важный проект в направлении развития науки и образования в рамках корпоративной социальной ответственности.
Согласно меморандуму о сотрудничестве, подписанному с Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC), «Азерлотерея» передав в дар библиотеке UNEC книги, изданные на разных языках, пополнила книжный фонд университета.
Выступивший на церемонии презентации председатель совета директоров ОАО «Азерлотерея» Осман Каракуш отметил, что книги, изданные в элегантном макете, предназначены для преподавания новых предметов в UNEC. Осман Каракуш, выразив уверенность, что книги позволят студентам приобрести больше знаний и навыков, отметил, что сотрудничество с UNEC будет продолжено и в дальнейшем.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов выразил благодарность Осману Каракушу за поддержку, оказанную университетской библиотеке, и отметил, что книги будут полезны студентам для получения новых знаний, а также проведения исследований. Оценив инициативы корпоративного сектора в направлении развития образования, ректор призвал другие компании присоединиться к этим проектам.
Отметим, что в рамках сотрудничества двое сотрудников «Азерлотереи» привлечены в учебный процесс в Бизнес-центре UNEC. Студенты UNEC привлечены к практике и обеспечены работой в ОАО «Азерлотерея». В настоящее время продолжается сотрудничество в подготовке проекта «Неакадемический транскрипт».