Lalə Vasif qızı Qafarova
2015-2019- cu illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının “ Memarlıq və Dizayn” fakultəsində (dizayn) ixtisası üzrə bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2016-2019- cu illərdə Prince’s Foundation School of Traditional Arts (SABAH qrupu) təhsil almışdır.
2019-2021- cu illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının “ Memarlıq və Dizayn” fakultəsində (geyim üzrə dizayn) ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2021-2022-cu illərdə “Sophie Couture” şirkətində geyim üzrə konustruktor vəzifəsində çalışmışdır.
2024-cü ildə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının Dizayn kafedrasının  SABAH qrupları müəllimi vəzifəsində işləmişdir.
2022-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Unec Dizayn Məktəbinin müəllimi vəzifəsində çalışır.

Лала Васиф гызы Гафарова
В 2015-2019 годах окончила с отличием ступень бакалавра по специальности «Архитектура и дизайн» Азербайджанской государственной академии художеств.
В 2016-2019 годах получила образование Prince’s Foundation School of Traditional Arts (группа SABAH).
В 2019-2021 годах окончила с отличием ступень магистра по специальности (дизайн одежды) факультета «Архитектура и дизайн» Азербайджанской государственной академии художеств.
В 2021-2022 годах работала в компании «Sophie Couture» на должности конструктора по одежде.
В 2024 году работала преподавателем группы SABAH кафедры Дизайна Азербайджанской государственной академии художеств.
С 2022 года работает преподавателем в Школе дизайна Unec Азербайджанского государственного экономического университета.