“Made in Azerbaijan” müsabiqəsinin finalçıları bəlli oldu
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında keçirilənMade in Azerbaijan biznes ideya müsabiqəsinin finalçıları bəlli olub.
Müsabiqədə 9 universitetin 65 tələbəsi iştirak edib. Ekspert Şurası müsabiqəyə təqdim edilən 59 biznes ideyanın içindən aşağıdakıları seçiblər:
1. Xəyyam Gözalov – UNEC, 4-cü kurs, – “Xarı Bülbül” (“Karabah House”)
2. Aida Həsənova, Oder Aydınlı – UNEC, 3-cü kurs, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, 3-cü kurs – “Azerbaijani Saffron”
3. Kərim Rzabəylı, Alpaslan İsmailov – UNEC, 3-cü kurs, Xəzər Universiteti, 3 kurs – “EcoRise” kompüter oyunu
4. Eşqin Cəfərov – UNEC, 1-ci kurs – “Misgər.az”
5. Emil Alıyev – UNEC, 2-ci kurs – “Flame” Jewellery
6. Səbinə Nəcəfzadə– UNEC, 2-ci kurs – “VitaDry” qurudulmuş meyvələri
7. Fəqan Çələbizadə– UNEC, 3-cü kurs – “TagWishes.com”
“Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinin final mərhələsində tələbələr biznes ideyalarını təqdim edəcəklər və münsiflər heyəti 7 finalçı arasından 3 qalibi müəyyən edəcək. Final mərhələsi aprelin 22-də, saat 15:00-da UNEC-in əsas tədris binasında keçiriləcək.

Определились финалисты конкурса “Made in Azerbaijan”
Определились финалисты бизнес идей конкурсаMade in Azerbaijan”, проведенного среди студентов при организационной поддержке Министерства образования Республики, Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики, “Kapital Bank” ASC, Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), Инновационного бизнес-инкубатора.
На конкурсе участвовали 65 студентов из 9 университетов. Совет экспертизы из представленных на конкурс 59 бизнес идей выбрал следующие:
• Хаям Гёзалов – UNEC, 4 курс –Xarı Bülbül” (“Karabah House”)
• Аида Гасанова, Одер Айдынлы –UNEC, 3 курс, Азербайджанский университет нефти и промышленности, 3 курс – Azerbaijani Saffron
• Керим Рзабейли, Алпаслан Исмаилов – UNEC, 3 курс, Университет Хазар, 3 курс –EcoRise комьютерная игра
• Эшгин Джафаров – UNEC, 1 курс – Misgər.az
• Эмиль Алиев – UNEC, 2 курс –“Flame” Jewellery
• Сабина Наджафзаде – UNEC, 2 курс –“VitaDry” высушенные фрукты
• Фаган Челебизаде – UNEC, 3 курс –“TagWishes.com”
На финальном этапе бизнес идей конкурса “Made in Azerbaijan” студенты представят бизнес идеи, члены жюри среди 7 финалистов определят 3-х победителей. Финальный этап состоится 22 апреля, в 15:00 часов в основном корпусе UNEC.