“Made in Azerbaijan” müsabiqəsinin finalçıları bəlli oldu
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında keçirilənMade in Azerbaijan biznes ideya müsabiqəsinin finalçıları bəlli olub.
Müsabiqədə 9 universitetin 65 tələbəsi iştirak edib. Ekspert Şurası müsabiqəyə təqdim edilən 59 biznes ideyanın içindən aşağıdakıları seçiblər:
1. Xəyyam Gözalov – UNEC, 4-cü kurs, – “Xarı Bülbül” (“Karabah House”)
2. Aida Həsənova, Oder Aydınlı – UNEC, 3-cü kurs, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, 3-cü kurs – “Azerbaijani Saffron”
3. Kərim Rzabəylı, Alpaslan İsmailov – UNEC, 3-cü kurs, Xəzər Universiteti, 3 kurs – “EcoRise” kompüter oyunu
4. Eşqin Cəfərov – UNEC, 1-ci kurs – “Misgər.az”
5. Emil Alıyev – UNEC, 2-ci kurs – “Flame” Jewellery
6. Səbinə Nəcəfzadə– UNEC, 2-ci kurs – “VitaDry” qurudulmuş meyvələri
7. Fəqan Çələbizadə– UNEC, 3-cü kurs – “TagWishes.com”
“Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinin final mərhələsində tələbələr biznes ideyalarını təqdim edəcəklər və münsiflər heyəti 7 finalçı arasından 3 qalibi müəyyən edəcək. Final mərhələsi aprelin 22-də, saat 15:00-da UNEC-in əsas tədris binasında keçiriləcək.

Finalists of the Competition “Made in Azerbaijan” have been announced
The finalists of the competition held among the students and jointly organized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, “Kapital Bank” OSC, Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and Innovative Business Incubator.
65 students from 9 universities have taken part in the contest. The following business ideas have been selected from submitted 59 by the Board of Experts:
1. Khayyam Gozalov- UNEC, 4th course- “KhariBulbul” (“Karabah House)
2. AidaHasanova, Oder Aydinli- UNEC, 3rd course, Azerbaijan State University of Oil and Industry, 3rd course- “Azerbaijani Saffron”
3. Kerim Rzabeyli, Alpaslan Ismayilov- UNEC, 3rd course, Khazar University, 3rd course- “EcoRise” computer game
4. Eshgin Jafarov- UNEC, 1st course- “Misger.az”
5. Emil Aliyev- UNEC, 2nd course- “Flame” Jewellery
6. Sabina Najafzade- UNEC, 2nd course- “VitaDry” dried fruits
7. Fagan Chelebizade- UNEC, 3rd course- “TagWishes.com”
Students will present their business ideas in the final stage of the competition “Made in Azerbaijan” and the jury will define three winners among them. The final will take place on April 22 at 03pm at the main academic building of UNEC.