1997-ci ildə Ucar şəhər 1 saylı orta məktəbi bitirdikdən sonra Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər fakültəsinə qəbul olmuşdur.
1997-2001-ci illərdə həmin ixtisas üzrə bakalavr, 2001-2003-cü illərdə isə magistr dərəcəsi üzrə təhsili almışdır.
2003-cü ildə İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasında laborant işləyib.
2005-ci ildən “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasının müəllimidir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Ticarət və gömrük işinin Ttəşkili” kafedrasının dissertantıdır və iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsini almaq üçün “Qloballaşma şəraitində türkdilli ölkələrin qarşılıqlı iqtisadi əməkdaşlığı və onun genişləndirilməsi istiqamətləri” mövzusunda elmi tədqiqat işi aparır.

Mahmudov Hamiz Ramiz
In 1997, after graduating from secondary school № 1 of   Ujar , he entered   the Faculty of International Economic Relations of Azerbaijan State University of Economics.
In 1997 -2001 he received a bachelor’s degree in the same    specialty, and a master’s degree in 2001-2003.
In 2003 he worked as a laboratory assistant at the department of International Economic Relations of   Azerbaijan State University of Economics. *
He has been the teacher of the chair of “International Economic Relations”.
At present he is a post-graduate student   of   the department of   International Economic Relations of Azerbaijan State   University of Economics   and holds scientific research on “Economic cooperation of Turkic-speaking countries in the context of globalization and trends of its expansion” to receive   a PhD in economics.