1997-ci ildə Ucar şəhər 1 saylı orta məktəbi bitirdikdən sonra Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər fakültəsinə qəbul olmuşdur.
1997-2001-ci illərdə həmin ixtisas üzrə bakalavr, 2001-2003-cü illərdə isə magistr dərəcəsi üzrə təhsili almışdır.
2003-cü ildə İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasında laborant işləyib.
2005-ci ildən “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasının müəllimidir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Ticarət və gömrük işinin Ttəşkili” kafedrasının dissertantıdır və iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsini almaq üçün “Qloballaşma şəraitində türkdilli ölkələrin qarşılıqlı iqtisadi əməkdaşlığı və onun genişləndirilməsi istiqamətləri” mövzusunda elmi tədqiqat işi aparır.

преп. Махмудов Хамиз Рамиз оглы
В 1997 году после окончания средней школы № 1 Уджарского района поступил на факультет «Международные экономические отношения»  Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1997-2001 годах получил образование на  ступени бакалавра по указанной специальности, в  2001-2003 годах на ступени магистратуры.
В 2003 году работал на должности лаборанта кафедры «Международные экономические отношения» Экономического университете.
С 2005 года преподаватель кафедры «Международные экономические отношения».
В настоящее время диссертант кафедры «Торговля и организация таможенного дела». Азербайджанского государственного экономического университета и для получения ученой степени кандидата экономических наук работает над научно-исследовательской работой на тему «Взаимное экономическое сотрудничество тюркоязычных стран и направления его расширения в условиях глобализации».