Salehzadə Gülçöhrəb/m. Salehzadə Gülçöhrə Saleh qızı
1998-2022-ci illərdə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun “Toxuculuq və Yüngül sənaye mallarının bədii layihələndirilməsi” (Dizayn) ixtisası üzrə təhsil almış, bakalavr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2002-2004-ü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin  həmin  ixtisası üzrə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2014-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” kafedrasında saathesabı müəllim, 2015-ci ildən müəllim vəzifəsində çalışıb. UNEC Dizayn məktəbinin TEC-in rəhbəri vəzifəsini icra edir.
35 elmi-metodiki işləri çapdan çıxmışdır. 2019-cu ildən etibarən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantıdır.

Родилась 24 июня 1980 года в Агдамском районе.
В 1998-2022 годах училась в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте по специальности «Художественное проектирование изделий текстильной и легкой промышленности» (Дизайн), окончила с отличием ступень бакалавра. В 2002-2004 годах училась по указанной специальности в Азербайджанском государственном экономическом университете, окончила с отличием ступень магистратуры.
В 2014 году работала преподавателем почасовой оплате на кафедре «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета, с 2015 года преподавателем, с 2022 года старшим преподавателем указанной кафедры. Исполняет обязанности руководителя СНО Школы дизайна UNEC.