Cəfərova Ülviyyə Yusif qızı
1999-cu ildə “Naxçıvan” Universitetinin “İqtisadiyyatın Hüquqi Tənzimlənməsi” fakültəsini bitirmişdir. 2000-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Humanitar fənnlər” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmışdır.
2005-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehsal və Xidmət Sahələrinin İqtisadiyyatı və İdarə edilməsi” ixtisası üzrə magistr pilləsini bitirmişdir. 2004-cü ildə “Birja işinin təşkili və idərə edilməsi” kafedrasında, 2005-ci ildə isə “Marketinq” kafedrasında böyük laborant vəzifəsində işləmişdir. Dissertantdır.

Джафарова Ульвия Юсиф гызы
В 1999 году окончила факультет «Правовое регулирование экономики» университета «Нахчыван». В 2000 году работала на должности старшего лаборанта кафедры «Гуманитарные дисциплины» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2005 окончила ступень магистратуры по специальности  «Экономика и управление сферами производства и услуг» Азербайджанского государственного экономического университета. В 2004 году работала на должности старшего лаборанта кафедры «Организация и управление биржевой деятельностью», в 2005 году кафедры «Маркетинг».