Nailə Zaur qızı Paşayeva
1999-cı ildə Azərbaycan Dövlət  İqtisad İnstitutunun Ümumi iqtisadiyyat fakültəsinin bakalavr pilləsini, 2001-ci ildə  mağistratura pilləsini,  2007-ci ildə dissertanturanı bitirmişdir.
2000-2009-cı illərdə Azərbaycan Dövlət  İqtisad Universitetin  Elmi-tədqiqat laboratoriyasında böyük elmi işçi vəzifəsində işləmişdir.
2009-cı illərdə “Mühasibat uçotu” kafedrasına keçirilmişdir, eyni zamanda həmin illərdə “Maliyyə” kafedrasında  saathesabı müəllim kimi işləmişdir.
2014-cü ildən  “Maliyyə və maliyyə   institutları” kafedrasının assistenti vəzifəsində işləyib.
Hazırda həmin kafedranın müəllimidir.
Hazırda “Büdcə-vergi mexanizminin təkmilləşdirilməsinin iqtisadi problemləri” mövzusunda dissertasiya işini tamamlamışdır. Müvafiq qaydada doktorluq imtahanlarını müvəffəqiyyətlə vermiş və 7 məqalə,13 tezisi dərc olunmuşdur.

Naila Zaur gizi Pashayeva
In 1999 she graduated with a bachelor in General Economics , in 2001 the master’s, in 2007 the postgraduate course.
From 2000-to 2009 she worked as a senior researcher in the Research Laboratory of  Azerbaijan State University of Economics.
In 2009 she was transferred to the department of “Accounting”, at the same time in those years she worked as a part-time teacher at the department of “Finance”.
Since 2014, she has worked as an assistant at the department of Finance and Financial Institutions.
She is currently a teacher at the same department.
At present, she has completed a thesis on “Economic problems of improving the budget and tax mechanism.” She successfully passed the doctoral exams and published 7 articles and 13 theses.