Nailə Zaur qızı Paşayeva
1999-cı ildə Azərbaycan Dövlət  İqtisad İnstitutunun Ümumi iqtisadiyyat fakültəsinin bakalavr pilləsini, 2001-ci ildə  mağistratura pilləsini,  2007-ci ildə dissertanturanı bitirmişdir.
2000-2009-cı illərdə Azərbaycan Dövlət  İqtisad Universitetin  Elmi-tədqiqat laboratoriyasında böyük elmi işçi vəzifəsində işləmişdir.
2009-cı illərdə “Mühasibat uçotu” kafedrasına keçirilmişdir, eyni zamanda həmin illərdə “Maliyyə” kafedrasında  saathesabı müəllim kimi işləmişdir.
2014-cü ildən  “Maliyyə və maliyyə   institutları” kafedrasının assistenti vəzifəsində işləyib.
Hazırda həmin kafedranın müəllimidir.
Hazırda “Büdcə-vergi mexanizminin təkmilləşdirilməsinin iqtisadi problemləri” mövzusunda dissertasiya işini tamamlamışdır. Müvafiq qaydada doktorluq imtahanlarını müvəffəqiyyətlə vermiş və 7 məqalə,13 tezisi dərc olunmuşdur.

Родилась в 1976 году.
Наиля Заур гызы Пашаева в 1999 году окончила ступень бакалавриата факультета «Общая экономика» Азербайджанского государственного экономического университета, в 2001 году ступень магистратуры, а в 2007 году диссертантуру.
В 2000-2009 годах работала в Научно-исследовательской лаборатории Азербайджанского государственного экономического университета на должности старшего научного сотрудника.
В 2009 году была переведена на кафедру «Бухгалтерский учет», одновременно работала на кафедре «Финансы» в качестве преподавателя почасовой оплате.
С 2014 года и по настоящее время работает на кафедре «Финансы и финансовые институты» на должности ассистента.
В настоящее время завершила диссертационную работу на тему «Экономические проблемы совершенствования бюджетно-налогового механизма». Соответственно успешно сдала докторские экзамены, опубликовала 7 статей и 13 тезисов.