Rektor Ədalət Muradovun təbriki
Sizi qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni İl bayramı münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edirəm.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 85 illik yubileyini qeyd etdiyimiz 2015-ci il hər birimiz üçün uğurlu və faydalı bir dönəm olduğunu əminliklə qeyd etmək olar.
Sahib olduğumuz dəyərləri paylaşaraq yola saldığımız ili universitet tarixinə özəl anlarla yazmağı bacardıq. Uğurlarımıza vəsilə olan, universitet adını zirvələrə daşıyan bütün müəllim və tələbələrimizə, bir sözlə UNEC ailəsinə sonsuz təşəkkürlərimi çatdırıram.
Son dərəcə qürur və sevinc hissi ilə hər birinizə yeni ildə möhkəm cansağlığı, ailə səadəti və xoşbəxtlik arzulayıram.

Поздравление ректора Адалята Мурадова
От всей души поздравляю вас с наступающим Днем солидарности азербайджанцев всего мира и Новым годом!
Можно с уверенностью сказать, что 2015 год празднования 85-летнего юбилея Азербайджанского государственного экономического университета был успешным и полезным.
Разделяя ценности, которые у нас есть, мы смогли записать уходящий год светлыми моментами в истории университета. Выражаю глубокую благодарность всем преподавателям и студентам, одним словом семье UNEC, поднявшему имя университета на вершины.
С чувством большой гордости и радости в новом году каждому из вас желаю крепкого здоровья, семейного благополучия и счастья.