Rektor Ədalət Muradovun təbriki
Sizi qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni İl bayramı münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edirəm.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin 85 illik yubileyini qeyd etdiyimiz 2015-ci il hər birimiz üçün uğurlu və faydalı bir dönəm olduğunu əminliklə qeyd etmək olar.
Sahib olduğumuz dəyərləri paylaşaraq yola saldığımız ili universitet tarixinə özəl anlarla yazmağı bacardıq. Uğurlarımıza vəsilə olan, universitet adını zirvələrə daşıyan bütün müəllim və tələbələrimizə, bir sözlə UNEC ailəsinə sonsuz təşəkkürlərimi çatdırıram.
Son dərəcə qürur və sevinc hissi ilə hər birinizə yeni ildə möhkəm cansağlığı, ailə səadəti və xoşbəxtlik arzulayıram.

Rector Adalat Muradov’s Congratulation
I sincerely congratulate you on the occasion of the World Azerbaijanis’ Solidarity Day and New Year’s Day!
I am confident to say that 2015 when we celebrated the 85th anniversary of Azerbaijan State University of Economics was a successful period for all of us.
Sharing the values we owe, we were able to write the ongoing year in the history of the university with special moments. I want to express eternal gratitude to university teachers and students, in short UNEC family who led us to success and raise the university’s name to the peaks.