Rektor tələbələrə müraciət etdi: “İradlarınızı Facebook-da birbaşa mənə yazın”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov 4 saylı tədris binasının tələbə və müəllimlərini qəbul edib. Qəbulda iştirak edən tələbələr qış imtahan sessiyasında qarşılaşdıqları bir sıra məsələlər barədə rektora məlumat veriblər. Elektron Apellyasiya Sisteminin istifadəsində çətinlik çəkən tələbələrə kömək göstərilib.
Qəbula müraciət edən müəllimlər və əməkdaşlar rektora tədrisin keyfiyyətinin artırılması, xarici tədbirlərdə iştirak və digər məsələlərlə bağlı təkliflərini bildiriblər.
Qəbuldan sonra rektor 4 saylı tədris binasındakı imtahan zallarında olub. İmtahan prosesi ilə tanış olan rektor tələbələrlə söhbət edib, onların fikirlərini öyrənib. Rektor qeyd edib ki, hər bir tələbənin müraciəti imtahan qərargahlarında və Apellyasiya Komissiyasında operativ araşdırılır və obyektiv qərar verilir. Bundan başqa, Ə.Muradov tələbələrə “iradlarınızı Facebook-da birbaşa mənə də yaza bilərsiniz” deyə, bildirib.

Rector addressed to students: “Please write your complaints directly to me on Facebook”
Rector of Azerbaijan State University of Economics, Professor Adalat Muradov received the students and teaching staffs’ members of the fourth academic building. Students informed rector about some issues happened during the winter exam session they encountered. Students who have difficulties in using the Electronic Appeal System were assisted.
The teaching staff members and the employees have made proposals to the rector related with improving the quality of education, participation in the events held abroad and other issues.
Rector visited exam halls of the 4th academic building after the reception. Getting acquainted with the exam process, rector spoke to students; he heard their opinions. Rector noted that each student’s appeal is investigated in the exam headquarters and by the Appeal Commission immediately and made decision in accordance. In addition, Rector also addressed to students: “You can write your complaints directly to me on Facebook”.