Röya Natiq qızı SultanovaTəvəllüd: 11.11.1989,Qusar rayonu
2016-cı ildən Azərbaycan Respublikası Milli Elmlər Akademiyasının (Naxçıvan Bölməsi) dissertantıdır.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Tyutor Xidməti “nin tyutoru (akademik məsləhətçi) –2013-2017
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin,Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzi, tyutor(akademik məsləhətçi) – 2017 – 2018
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi Katibliyinin ”Tyutor xidməti” bölməsinin tyutoru (akademik məsləhətçi) -17.10.2018
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi Katibliyinin ”Tyutor xidməti” bölməsinin bölmə rəhbəri – 2022

Roya Natig gizi Sultanova
Since 2016, she has been a student for a degree of the National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan (Nakhchivan Branch).
Tutor of the “Tutor Service” of the Azerbaijan State University of Economics (academic consultant) – 2013-2017
Azerbaijan State University of Economics, International Master’s and Doctoral Center, tutor (academic advisor) – 2017 – 2018
Tutor of the “Tutor service” department of the Central Secretariat of the International Master’s and Doctoral University of Azerbaijan State University of Economics (academic advisor) -17.10.2018