Şura üzvləri: apelyasiya müraciətləri 1 faizdən də aşağıdır
“Açıq qapı” günündə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla birlikdə İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri millət vəkili Hikmət Babaoğlu, “XXI Əsr” Təhsil Mərkəzi İctimai Birliyinin rəhbəri Etibar Əliyev, Konstitusiya Araşdırmaları Fondunun rəhbəri, İnsan Haqları üzrə Birgə Qrupun üzvü Əliməmməd Nuriyev və “525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva da iştirak edib.
“Açıq qapı”ya daxil olan müraciətlər əsasən imtahan nəticələrinin yüksəldilməsi və intizam qaydalarının pozulması ilə bağlı olub. Müraciətlər dinlənildikdən sonra onların araşdırılması və operativ həlli istiqamətində müvafiq tədbirlərin görülməsi üçün rektor aidiyyatı struktur rəhbərlərinə tapşırıqlarını verib.
Qəbuldan sonra imtahanların təşkili ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Qış imtahan sessiyasında bakalavr pilləsi üzrə 12 min tələbənin ümumilikdə 72 min imtahan verdiyi bildirilib. Qeyd olunub ki, imtahanlarla bağlı 1346 apelyasiya ərizəsi (0,53%) daxil olub ki, onlardan da yalnız 239-u əsaslı sayılıb, 760 ərizə isə baxılmaqdadır. Şura üzvləri apelyasiya ərizələri və müraciətlərin azlığını yüksək qiymətləndirərək bunu UNEC-də tədris və imtahanların yüksək səviyyədə təşkil olunmasının müsbət nəticəsi kimi dəyərləndiriblər.

The members of the Board:the appeals for the enquiry on the results are less than 1 percent
On the “Open door” day along with the rector of UNEC, the professor Adalat Muradov participated the members of the Public Supervisory Board – the member of the Parliament Hikmat Babaoghlu, the head of the “XXI Century” Educational Center Public Association Etibar Aliyev, the head of the Constitution Researches Foundation, the member of the joint group for Human rights Alimammad Nuriyev and the correspondent of the “525-th newspaper” Sevinj Garayeva.
The appeals incoming to the “Open door” were mainly related to the increase of exam results and the violation of disciplinary rules. After the appeals had been received, the rector gave instructions to the relevant structural managers for their investigation and taking the appropriate measures in the direction of their operative solution.
After the reception the exchange of views on the organization of exams was held. It was noted that, 12 thousand students on the bachelor’s degree in general had taken 72 thousand exams within the winter semester. It was noted that, 1346 (0, 53%) appeals had been accepted related to the exams, and only 239 of them were considered as reasonable and 760 applications were being revised. The members of the Board highly appreciated the paucity of appeals and applications and appraised it as positive results of organization of high level teaching and examinations at UNEC.