Tağızadə Lalə Rəhman qızı24 aprel 1992-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub.
2011-2015-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnologiya və Dizayn” fakültəsinin “Dizayn” (yüngül sənaye üzrə) ixtisası üzrə bakalavr pilləsində təhsil almışdır.
2015-2017-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” ixtisası üzrə magistratura pilləsini bitirmişdir.
2017- ci ildə “Bakı Xətai Sənət Mərkəzi”də Müəllimə vəzifəsində çalışmışmışdır.
2019- cu ildən “Turizm və Sosial Xidmətlər üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzin”də Müəllimə vəzifəsində çalışır. Hal-hazırda həmin liseydə “Geyim üzrə dizayner” ixtisası üzrə müəllimə olaraq fəaliyyətimi davam etdirir.
2020- ci ildən etibarən Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (UNEC) “Dizayn” kafedrasında müəllimə vəzifəsində çalışır.

Тагизаде Лала Рахман гызы
В 2011-2015- годах училась на ступени бакалавра факультета «Технология и дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета по специальности «Дизайн» (по легкой промышленности).
В 2015-2017 годах училась в магистратуре факультета «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2017 году работала в «Бакинском центр искусств Хатаи» на должности преподавателя.
С 2019 года работает в «Бакинском государственном центре профессионального образования по туризму и социальным услугам» на должности преподавателя.
В настоящее время продолжает преподавательскую деятельность в указанном лицее по специальности «Дизайнер по одежде».
С 2020 года работает преподавателем на кафедре «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).