Tağızadə Lalə Rəhman qızı24 aprel 1992-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub.
2011-2015-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnologiya və Dizayn” fakültəsinin “Dizayn” (yüngül sənaye üzrə) ixtisası üzrə bakalavr pilləsində təhsil almışdır.
2015-2017-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Dizayn” ixtisası üzrə magistratura pilləsini bitirmişdir.
2017- ci ildə “Bakı Xətai Sənət Mərkəzi”də Müəllimə vəzifəsində çalışmışmışdır.
2019- cu ildən “Turizm və Sosial Xidmətlər üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzin”də Müəllimə vəzifəsində çalışır. Hal-hazırda həmin liseydə “Geyim üzrə dizayner” ixtisası üzrə müəllimə olaraq fəaliyyətimi davam etdirir.
2020- ci ildən etibarən Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (UNEC) “Dizayn” kafedrasında müəllimə vəzifəsində çalışır.

Tagizade Lala Rahman
From 2011-to 2015 she studied for a bachelor’s degree in “Design” (light industry) at the “Technology and Design” faculty of  Azerbaijan State University of Economics.
In 2015-2017 she graduated from the Azerbaijan State University of Economics with a master’s degree in “Design”.
In 2017, she worked as a teacher at the Baku Khatai Art Center.
Since 2019, she has been working as a teacher at the Baku State Vocational Education Center for Tourism and Social Services. At present, she continues to work as a teacher in the same lyceum, majoring in “Fashion Designer”.
Since 2020, she has been working as a lecturer at the “Design” department of  Azerbaijan State University of Economics (UNEC).