Şöbə müdiri: Rəna Şikar qızı Hüseynova
image7878Tədqiqat Mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi əvvəlcə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) struktur bölməsi kimi Elmi fəaliyyətin təşkili və idarə edilməsi Departamentinin (EFTİED) tərkibində fəaliyyət göstərib. Şöbə EFTİED direktorunun təqdimatı və UNEC Rektorunun 828/3/2018 №-li əmri ilə yaradılıb.
UNEC-in tədqiqat universitetinə çevrilməsində tədqiqat mərkəzləri və laboratoriyaların rolunu nəzərə alaraq, aparılan tədqiqat işlərinin səmərəliliyinin artırılması məqsədilə Elmi fəaliyyətin təşkili və idarə edilməsi departamentinin Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi 15.09.2020-ci il tarixdən həmin departamentin tərkibindən çıxarılaraq müstəqil struktur bölmə kimi müəyyən edilmişdir.
UNEC-də fəaliyyət göstərən tədqiqat mərkəz və laboratoriyaların işinə nəzarət Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsinə tapşırılmışdır.
ŞÖBƏNİN ƏSAS MƏQSƏDİ:
• Universitetdə tədqiqat mərkəzlərinin fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi və təşkili;
• Universitetdə aparılan elmi-tədqiqat işlərinin səviyyəsinin artırılması və professor-müəllim heyətinin elmi-tədqiqat fəaliyyətinin yüksəldilməsi;
• Dünyanın bir sıra universitetlərinin müvafiq təşkilatları ilə elmi əməkdaşlığı genişləndirmək, müasir elmi təcrübələrin universitetdə tətbiqinə nail olmaq;
• Təhsil alan gənclərin tədqiqat mərkəzlərinə cəlb edilməsi;
• Tədqiqat mərkəzlərinin apardığı elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrinin beynəlxalq səviyyəli jurnallarda çap olunma intensivliyinin və sayının artırılması.
UNEC ELMİ-TƏDQİQAT MƏRKƏZLƏRİ
UNEC tədqiqat mərkəzlərinin AKADEMİK PROFİLLƏRİ
image141561515111222image77777sannurrrimage4545albannnimage7878image1010image8888semmimage77image2108122021image777image23image888image888image333imagebu1818image222image333imageimage888image333image222hasraddin399b7d71de3d044ModaMehebbet xMustafa A.image888image222Energiimage30ETM_seminarmuzakireler_131120IMG-20201219-WA0218seminar26islamgemaster_klass
ŞÖBƏNİN ƏSAS VƏZİFƏLƏRİ:
• Universitetdə yaradılan tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi, təşkili və onların fəaliyyətinin dəstəklənməsi;
• Elmi-tədqiqat işlərinin təşkili və aparılması təcrübəsini öyrənmək, Respublikanın və xarici dövlətlərin elmi-tədqiqat müəssisələri ilə əlaqə yaratmaq və elmi mübadilələri həyata keçirmək;
• Respublikanın və xarici ölkələrin universitetlərində fəaliyyət göstərən tədqiqat mərkəzləri ilə birgə elmi-tədqiqat işlərinin aparılması proqramlarında, qrant və layihələrdə iştirak etmək;
• Tədqiqat mərkəzlərinin rəhbərlərini mütəmadi olaraq universitet rəhbərliyi tərəfindən qəbul edilən qərar və verilən göstərişlərlə məlumatlandırmaq;
• Professor-müəllim heyətini planlaşdırılan elmi tədbirlər haqqında məlumatlarla tanış etmək və əməkdaşların bu elmi tədbirlərdə iştirakını təşkil etmək;
• Tədqiqat mərkəzlərinin elmi istiqamətlərinin və adlarının dəyişdirilməsi, yeni elmi-tədqiqat mərkəzlərinin (laboratoriyalarının) yaradılması və ləğv edilməsi, yeni rəhbərlərin və Mərkəz üzvlərinin təyinatı barədə təklifləri toplamaq və universitet rəhbərliyinə təqdim etmək.
HESABATLAR:
2022-ci ilin II yarımilliyi üzrə UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin Fəaliyyət Planlarının icrası ilə bağlı hesabat
2022-ci ilin I yarımilliyi üzrə UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin Fəaliyyət Planlarının icrası ilə bağlı hesabat
https://heyzine.com/flip-book/89840c6bf2.html#page/2
2021-ci ilin I yarımilliyi üzrə UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin Fəaliyyət Planlarının icrası ilə bağlı hesabat:
https://online.fliphtml5.com/aqktv/yapb/
2021-ci ilin II yarımilliyi üzrə UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin Fəaliyyət Planlarının icrası ilə bağlı hesabat:

Phone: +(994) 12 492-57-31
Department for Coordination and Organization of the work of Research Centers initially operated as a structural unit of  Azerbaijan State University of Economics (UNEC) within the department for Organization and Management of Scientific Activities (DOMSA). The department was established on the recommendation of the director of  DOMSA  and by the order of the rector of UNEC dated 828/3/2018.
In order to increase the efficiency of research, taking into account the role of research centers and laboratories in the transformation of UNEC into a research university the  section  of Coordination and Organization of the Work of Research Centers of the department of Organization and Management of Scientific Activity was removed from the department on 15.09.2020 and established as an independent structural unit.
Supervision of the work of research centers and laboratories operating at UNEC is entrusted to the department of Coordination and Organization of the Work of Research Centers.
THE MAIN OBJECTIVE OF THE DEPARTMENT:
Coordination and organization of  the activities of research centers at the University;
Increasing the level of research work carried out at the university and increasing the research activity of the academic staff;
To expand scientific cooperation with relevant organizations of a number of universities around the world, to achieve the application of modern scientific practices at the university;
Involvement of educated youth in research centers;
Increasing the intensity and number of publication of the results of research conducted by research centers in international journals.
Mehebbet xMustafa A.image888image222Energiimage30
MAIN FUNCTIONS OF THE DEPARTMENT:
Coordinating, organizing and supporting the work of research centers established at the university;
To study the experience of organizing and conducting scientific research, to establish contacts with scientific research institutions of the Republic and foreign countries and to carry out scientific exchanges;
To participate in joint research programs, grants and projects with research centers operating in the universities of the Republic and foreign countries;
To regularly inform the heads of research centers with the decisions and instructions given by the university administration;
To acquaint the teaching staff with the information about the planned scientific events and to organize the participation of the staff in these scientific events;
To collect and submit to the university administration proposals on changing the scientific directions and names of research centers, creation and abolition of new research centers (laboratories), appointment of new heads and members of the center.