Banklarda karyera qurmaq üçün uğurlu başlanğıc -UNEC-in “Gənc Bankir Məktəbi”
Noyabrın 13-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Gənclər Akademiyası” İctimai Birliyi “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsinə start verib.
Layihənin təqdimat mərasimində “İqtisadçı Gənclər Akademiyası” İctimai Birliyinin sədri Hidayət Kərimov bildirib ki, rəqabətin get-gedə böyüdüyü əmək bazarında uğur qazanmağın şərtlərindən biri təhsil zamanı toplanılan nəzəri biliklərin praktikada tətbiq etmə bacarığıdır. Digər tərəfdən də, şirkətlər ən gənc kadrlarları belə sıralarına qəbul etdiyi zaman onlarda müəyyən qədər iş təcrübəsinin olmağını məqsədəuyğun sayır. Tələbələr üçün təcrübə qazanmağın və praktiki biliklər əldə etməsinin ən əlverişli yollarından biri də müxtəlif təcrübə proqramlarına qoşulmaqdır. Bu baxımdan, “Gənc Bankir Məktəbi”nin yaranmasına ehtiyac duyduq.
Əmrahbank ASC filial direktoru, “ZX Training and Career Company” MMC-nin rəhbəri Ramin Bayramov tələbələrə layihə haqqında məlumat verib. Bildirib ki, layihə müddətində iştirakçılara bank sahəsinə aid təlimlər təşkil olunacaq. Daha sonra iştirakçılar komandalara bölünərək, müxtəlif ölkələrin bank sistemini araşdırıb hazırladıqları layihələri münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər. Qalib komandanın üzvləri Əmrahbank-da təcrübə proqramı əldə edəcəklər. “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsinin müsahibə mərhələsi növbəti həftə sonu keçiriləcək.
“REDUCO” Tuition Centre-nin təmsilçisi Çinarə Axundova “Gənc Bankir Məktəbi” layihəsinin tələbələrə gələcəkdə uğurlu karyera qurmaqda yardımçı olacağını bildirib.

Successful beginning for students to establish their career in banks- UNEC’s “Young Banker School”
The Project of “Young Banker School” of the Public Association “Academy of Young Economists” has been started at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on November 13.
During the presentation of the project Chairman of the Public Association “Academy of Young Economists” Hidayat Kerimov said in the market of growing competition one of the conditions for success is the ability to apply theoretical knowledge gained during the training. On the other hand, companies demand work experience even if they recruit the youngest cadres to their companies. One of the most convenient ways of gaining experience and practical knowledge is to joint different internship programs. In this context, “Young Banker School” need to be established.
A branch Director of the OSC Amrahbank, Head of ZX Training and Career Company Ltd delivered the information about the project. He noted that the trainings on Banking for students will be organized within the project. Afterwards, divided into teams, the participants will introduce the jury projects about the banking systems of different countries. Members of the winner team will get a chance of passing internship in Amrahbank. Interview stage of the project “Academy of Young Bankers” will take place in the end of the last week.
The representative of the Tuition Center “REDUCO” Chinara Akhundova said that the “Young Banker School” would help students in building successful career in the future.