Məşğulluq Həftəsində 250-yə yaxın UNEC tələbəsi üçün iş müsahibəsi təşkil olunub
UNEC tələbələrinin karyera inkişafına və əmək bazarına inteqrasiyasına dəstək məqsədilə “Synergia Academy”nin təşəbbüsü və Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə start verilən “Məşğulluq Həftəsi”i (Employability Week) uğurla yekunlaşıb.
Həftə ərzində “Pasha Group”a daxil olan 10-dan artıq nüfuzlu şirkət tərəfindən tələbələr üçün seminar və təlimlər keçirilib.
Seminarlarda tələbələrə peşəkar inkişaf, müasir əmək bazarının tələbləri, CV hazırlanması, müsahibə texnikaları, liderlik bacarıqları və şəxsi brendinq kimi mövzularda ətraflı məlumat verilib. Həmçinin, “Pasha Group” şirkətlərinin nümayəndələri öz təcrübələrini bölüşərək, tələbələrin real iş mühiti ilə tanış olmasına şərait yaradıblar.
“Məşğulluq həftəsi”nin son 2 günündə isə tələbələr üçün “Pasha Group”a daxil olan Kapital Bank, Yelo Bank, Meqa Həyat Sığorta, PAŞA Malls, GİLTEX MMC, “BRİDGE” Şirkətlər Qrupu, SCANDENS Pharmaceutical İndustries, Grand Logistics Center, ISR Plaza, SINTEKS Şirkətlər Qrupu və Agro Food İnvestments-in insan resursları üzrə mütəxəssisləri tərəfindən ödənişli və könüllü təcrübə proqramı, eləcə də iş vakansiyaları üçün müsahibələr təşkil olunub. Müsahibədən uğurla keçmiş tələbələr arzuladıqları şirkətdə təcrübə imkanı əldə edəcəklər.

Поддержка карьерного развития студентов: в UNEC завершилась «Employability Week»
Успешно завершилась «Неделя занятости» (Employability Week), стартующая по инициативе «Академии Синергия» и при организационной поддержке Центра карьеры, проводимая в целях поддержки развития карьеры и интеграции на рынок труда студентов UNEC.
В течение недели более 10 престижными компаниями, входящими в «Pasha Group», были проведены семинары и тренинги для студентов.
На семинарах студентам была предоставлена подробная информация по таким темам, как профессиональное развитие, современные требования рынка труда, составление резюме, методы прохождения собеседований, лидерские навыки и личный брендинг. Также представители компаний «Pasha Group» поделились своим опытом и создали условия студентам для ознакомления с реальной рабочей обстановкой.
В последние 2 дня «Недели занятости» для студентов специалистами по человеческим ресурсам Kapital Bank, Yelo Bank, Meqa Həyat Sığorta, PAŞA Malls, GİLTEX MMC, входящими в «Pasha Group», Группы компаний «BRİDGE», SCANDENS Pharmaceutical İndustries, Grand Logistics Center, ISR Plaza, Группы компаний SINTEKS и Agro Food İnvestments были организованы платные и добровольные программы стажировки, а также собеседования для рабочих вакансий. Студенты, успешно прошедшие собеседование, получат возможность пройти стажировку в компании по своему выбору.