UNEC-də “Açıq qapı” keçirilib. Görüş əsasən yay imtahan sessiyasıyla bağlı yaranan sualların cavablandırılmasına həsr edilib. UNEC tələbələri, onların valideynləri, əməkdaşlarla yanaşı, ictimaiyyət nümayəndələri də “Açıq qapı”ya müaciət ediblər. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov 50-yə yaxın müraciətçinin sualını cavablandıraraq, onları narahat edən məsələlərin operativ həlli ilə bağlı struktur bölmələrə göstərişini verib.
“İki Sahil” qəzetinin baş redaktoru Vüqar Rəhimzadə, təhsil eksperti Etibar Əliyev və “525-ci qəzet”in əməkdaşı Sevinc Qarayeva “Açıq qapı”da müşahidəçi qismində iştirak ediblər. Qonaqlar imtahanlarda ictimaiyyət nümayəndələrinin sərbəst iştirakının təmin edilməsi ilə bağlı UNEC rektorunun göstərişini müsbət dəyərləndiriblər.

Students’ Questions are responded in the “Open Door”
An “Open Door day” has been held at UNEC. The meeting, in general, was dedicated to the questions related with the Summer Exam Session. Besides UNEC students, their parents and employees, the public representatives also made their appeals on the “Open Door”. Responding about 50 applicants’ questions, UNEC Rector, Professor A.Muradov instructed structural units of the university about the solution of the issues faced by operatively.
An editor-in-chief of the newspaper “Iki sahil” (Two coasts) Vugar Rahimzade, education expert Etibar Aliyev and an employee of the “525th newspaper” Sevinj Garayeva attended the “Open Door” as observers. The guests evaluated the UNEC Rector’s instructions on ensuring public representatives’ unrestricted participation in the exams positively.