Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və dizayn fakültəsində Xocalı soyqırımının 24 illiyinə həsr olunan tədbir keçirilib. Tədbirdə soyqırım qurbanlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Fakültə dekanı, professor Vəkil Hüseynov bildirib ki, Xocalı faciəsi Azərbaycan xalqına edilən soyqırım olmaqla yanaşı, ümumi insanlığa vurulmuş ən böyük zərbədir. Sonra Azərbaycan tarixi kafedrasının professoru Vəkil Həsənov Xocalı soyqırımında erməni qəsbkarlarının xalqımıza qarşı törətdiyi kütləvi qətliamdan danışıb. Son illərdə bu soyqırım barədə beynəlxalq ictimaiyyətin maarifləndirilməsinə dair aparılan məqsədyönlü işin, xüsusilə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə “Xocalıya ədalət” beynəlxalq kampaniyasının mühüm nəticələr verdiyini diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə dizayn ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr “Xocalı soyqırımı” ilə bağlı şeirlər səsləndirib və videoçarx nümayiş etdirilib.

На факультете Технологии и дизайна почтили память жертв Ходжалинской трагедии
На факультете Технологии и дизайна Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялось мероприятие, посвященное 24-летней годовщине Ходжалинского геноцида. На мероприятии минутой молчания почтили память жертв геноцида.
Декан факультета, профессор Векил Гусейнов отметил, что Ходжалинская трагедия это геноцид не только против азербайджанского народа, но и большой удар, нанесенный всему человечеству. Затем профессор кафедры Истории Азербайджана Векил Гасанов рассказал о массовых резнях армянских агрессоров. Он коснулся вопроса о проделанных за последние годы работ в направлении просветительства международной общественности о геноциде, особо подчеркнул о важных результатах проведенной по инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева  Лейлы Алиевой компании «Справедливость Ходжалы».
На мероприятии студенты, обучающиеся по специальности дизайн, прочитали стихи в связи Ходжалинским геноцидом, был продемонстрирован видео ролик.