TÜDİFAK-ın əməkdaşları təltif olundu
Elm və təhsil nazirinin əmri ilə Türk Dünyası İqtisad Fakültəsinin yaranmasının 30 illiyi münasibətilə və iqtisadçı kadrların hazırlanmasında səmərəli pedaqoji fəaliyyətinə görə fakültənin bır sıra əməkdaşı təltif edilib.
Mükafatların təqdim olunması mərasimində UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov, Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfinin rəhbəri Közhan Yazqan, fakültə dekanı prof.Mehmet Yüce çıxış edərək, təltif olunan əməkdaşları təbrik ediblər. TÜDİFAK-ın keçdiyi şərəfli yoldan, əldə etdiyi uğurlardan və gələcək planlardan söz açıblar, fakültənin gələcək fəaliyyətinə uğurlar diləyiblər.
Sonra əməkdaşlara mükafatlar təqdim olunub.
Fakültə nəzdində fəaliyyət göstərən “İqtisadiyyat və işlətmə” kafedrasının dosenti Südabə Salihovaya “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı, TÜDİFAK-ın dekan müavinləri Yusif Əliyev, Cavahirxanım Məmmədova, kafedranın baş müəllimləri Turan Əhmədov, Bəsti Əliyeva, fakültənin katibi Rəna Qurbanova, katibliyin böyük mütəxəssisi Cahan Məmmədovaya isə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanı təqdim olunub.
TÜDİFAK-ın kollektivini və təltif olunan əməkdaşları 30 illik yubiley münasibətilə təbrik edirik, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar diləyirik!

The staff of FETW are awarded
By the order of the Minister of Science and Education, a number of employees of the faculty were awarded on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of the Faculty of Economics of the Turkic World and for their effective pedagogical activities in the training of economists.
The rector of UNEC r Professor Adalat Muradov, the Head of the Turkish World Research Foundation Közhan Yazgan, and the Faculty Dean Prof. Mehmet Yüce made a speech at the awards ceremony and congratulated the awarded employees. They talked about the honorable path of FETW, its achievements, and future plans, and wished success for the future activities of the faculty.
Then awards were presented to employees.
Sudaba Salihova, associate professor of the “Economics and Management” department working under the faculty, was awarded the badge of “Advanced Education Worker of the Republic of Azerbaijan”, the deputy deans of FETW Yusif Aliyev, Javahirkhanim Mammadova, head teachers of the department Turan Ahmadov, Basti Aliyeva, secretary of the faculty Rena Gurbanova, head of the secretariat specialist Jahan Mammadova was awarded the Honorary Decree of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
We congratulate the staff of FETW and the awarded employees on the occasion of the 30th anniversary, and wish them success in their future activities!