TÜDİFAK-ın əməkdaşları təltif olundu
Elm və təhsil nazirinin əmri ilə Türk Dünyası İqtisad Fakültəsinin yaranmasının 30 illiyi münasibətilə və iqtisadçı kadrların hazırlanmasında səmərəli pedaqoji fəaliyyətinə görə fakültənin bır sıra əməkdaşı təltif edilib.
Mükafatların təqdim olunması mərasimində UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov, Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfinin rəhbəri Közhan Yazqan, fakültə dekanı prof.Mehmet Yüce çıxış edərək, təltif olunan əməkdaşları təbrik ediblər. TÜDİFAK-ın keçdiyi şərəfli yoldan, əldə etdiyi uğurlardan və gələcək planlardan söz açıblar, fakültənin gələcək fəaliyyətinə uğurlar diləyiblər.
Sonra əməkdaşlara mükafatlar təqdim olunub.
Fakültə nəzdində fəaliyyət göstərən “İqtisadiyyat və işlətmə” kafedrasının dosenti Südabə Salihovaya “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı, TÜDİFAK-ın dekan müavinləri Yusif Əliyev, Cavahirxanım Məmmədova, kafedranın baş müəllimləri Turan Əhmədov, Bəsti Əliyeva, fakültənin katibi Rəna Qurbanova, katibliyin böyük mütəxəssisi Cahan Məmmədovaya isə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanı təqdim olunub.
TÜDİFAK-ın kollektivini və təltif olunan əməkdaşları 30 illik yubiley münasibətilə təbrik edirik, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar diləyirik!

Награждены сотрудники TÜDİFAK
По приказу министра науки и образования по случаю 30-летия создания факультета Экономики Тюркского мира и за эффективную педагогическую деятельность в подготовке кадров ряд сотрудников факультета награждены.
На церемонии награждения выступили ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, руководитель Фонда исследований тюркского мира Кезхан Язган, декан факультета проф. Мехмет Юдже и поздравили награжденных сотрудников. Они рассказали о почетном пути TÜDİFAK, его достижениях и планах на будущее, пожелали успехов в дальнейшей деятельности факультета.
Затем сотрудникам были вручены награды.
Доценту кафедры «Экономика и управление», действующей при факультете, Судабе Салиховой был вручен нагрудный знак «Ведущий работник образования Азербайджанской Республики», заместителям декана TÜDİFAK Юсифу Алиеву, Джавахирханум Мамедовой, старшим преподавателям кафедры Турану Ахмедову, Басти Алиевой, секретарю факультета Рене Гурбановой, старшему специалисту секретариата Джахан Мамедовой были вручены Почетные грамоты Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
Поздравляем коллектив и награжденных сотрудников TÜDİFAK 30-летним юбилеем, желаем успехов в их дальнейшей деятельности!