Sentyabrın 27-29-da Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfinin dəstəyi ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) XIX Beynəlxalq Türk Dünyası Sosial Elmlər Konfransı keçiriləcək.Konfransda Türkiyənin elm və təhsil sahəsi üzrə bir sıra rəsmiləri, Türk dövlətlərinin aparıcı universitetlərinin rektorları və nüfuzlu alimləri də iştirak edəcəklər.
Konfransın açılışından öncə ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarı və Şəhidlər Xiyabanı ziyarət olunacaq, eləcə də UNEC-in şəhid məzun və tələbələrinin xatirəsinə ucaldılan yeni Memorial-Xatirə Kompleksinin açılışı olacaq.
3 gün gün davam edəcək konfransda postkovid dövründə Türk Dünyası dövlətləri arasında təhsilin inkişafı, yeni əməkdaşlıq imkanları, eləcə də Qarabağ Zəfərinin Türk Dünyası ölkələrinə iqtisadi təsirləri ilə bağlı geniş və maraqlı müzakirələr aparılacaq, təkliflər irəli sürüləcək.

Ученые Тюркского мира в UNEC
27-29 сентября при поддержке Фонда исследований Тюркского мира в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоится XIX Международная конференция социальных наук Тюркского мира.
В конференции примут участие ряд официальных турецких лиц в области науки и образования, ректоры ведущих университетов и известные ученые Турции.
Перед открытием конференции будет посещена могила Общенационального лидера Гейдара Алиева и Аллея шехидов, а также состоится открытие нового Мемориального комплекса, возвышенного в UNEC в честь памяти выпускников и студентов-шехидов.
На 3-дневной конференции будут проведены широкие обсуждения, выдвинуты предложения по вопросам развития образования между государствами Тюркского мира в постковидский период, новые возможности сотрудничества, а также экономическое влияние победы в Карабахе для стран Тюркского мира.