“UNEC-100” İnkişaf Strategiyası: missiya, gələcəyə baxış, əsas dəyərlər
2030-cu ilə qədər fəaliyyət istiqamətləri və uğur modelini özündə əks etdirən “UNEC-100” İnkişaf Strategiyasında UNEC-in missiyası, gələcəyə baxışı və dəyərləri yer alıb.
Strategiyaya əsasən, UNEC-in missiyası ölkəsi və insanlıq naminə universal dəyərlərə əsaslanaraq, yüksək keyfiyyətli tədqiqatlar aparmaq, təhsil vermək və sosial xidmətlər göstərməkdir.
Regionun ən böyük iqtisadyönümlü ali təhsil müəssisəsinin gələcəyə baxışı isə 100 yaşında dünyanın ən yaxşı 500 universitetindən birinə çevrilməkdir.
UNEC akademik azadlıq, akademik etika, layiqlilik, şəffaflıq, mükəmməllik, keyfiyyətlilik, iştirakçılıq, fərqliliklərə hörmət, cəmiyyət mənafeyini düşünməyi və ekologiyaya həssaslığı əsas dəyərləri kimi müəyyən edib.

09 JANUARY 2019 | VIEWS:
The “UNEC-100” Development Strategy, which incorporates both the action trends and the success models until 2030, includes the UNEC mission, vision for future and values.
According to the Strategy, the UNEC mission is to conduct the high-quality research, give education and render the social services based on the universal values for the sake of its country and for humanity.
And the vision for future of the largest economy-oriented university of the region is to become one of the world’s 500 best uiversities at the age of 100.
UNEC has identified the academic freedom, academic ethics, decency, transperancy, perfectness, quality, participation, respect for diversity, thinking of public interests and the sensitivity to environment as the core values.