UNEC Almaniya universitetləri ilə əməkdaşlığı genişləndirir
Almaniyanın aparıcı universitetlərinin professorları və Alman Akademik Mübadilə Xidməti (DAAD) proqramının nümayəndələri UNEC-də olublar.
Rektor professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə DAAD Tbilisi regional Ofisinin təmsilçiləri olan almaniyalı professorlara UNEC barədə ətraflı məlumat verilib. UNEC-in beynəlxalq əməkdaşlıq proqramlarından və həyata keçirilən layihələrdən söz açan rektor, universitetin müəllim və tələbələrinin DAAD proqramı çərçivəsində Almaniyanın müxtəlif ali təhsil müəssisələrində mübadilədə iştirak etdiklərini bildirib. O, Almaniya universitetləri ilə əlaqələrin daha da genişləndilməsində maraqlı olduğunu deyib.
Sonra tərəflər arasında UNEC-in potensialının artırılması, eləcə də almaniyalı professorların UNEC-də tədrisə cəlb edilməsi, müəllim-tələbə mübadiləsi, müəllimlər üçün təlimlərin keçirilməsi, birgə tədqiqatların aparılması, konfransların təşkil edilməsi və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

UNEC expands cooperation with German universities
Professors from leading German universities and representatives of the German Academic Exchange Service (DAAD) program have visited UNEC.
German professors who are representatives of the DAAD Tbilisi Regional Office were given detailed information about UNEC at the meeting held with the participation of Rector Professor Adalat Muradov and relevant heads of structures. Talking about UNEC’s international cooperation programs and implemented projects, the rector said that the university’s teachers and students participated in   exchange in various German higher education institutions within the framework of the DAAD program. He said that he is interested in further expansion of relations with German universities.
Then the parties discussed increasing the potential of UNEC, as well as involving German professors in teaching at UNEC, teacher-student exchange, conducting training for teachers, conducting joint research, organizing conferences, and cooperation opportunities in other directions.