UNEC Almaniya universitetləri ilə əməkdaşlığı genişləndirir
Almaniyanın aparıcı universitetlərinin professorları və Alman Akademik Mübadilə Xidməti (DAAD) proqramının nümayəndələri UNEC-də olublar.
Rektor professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə DAAD Tbilisi regional Ofisinin təmsilçiləri olan almaniyalı professorlara UNEC barədə ətraflı məlumat verilib. UNEC-in beynəlxalq əməkdaşlıq proqramlarından və həyata keçirilən layihələrdən söz açan rektor, universitetin müəllim və tələbələrinin DAAD proqramı çərçivəsində Almaniyanın müxtəlif ali təhsil müəssisələrində mübadilədə iştirak etdiklərini bildirib. O, Almaniya universitetləri ilə əlaqələrin daha da genişləndilməsində maraqlı olduğunu deyib.
Sonra tərəflər arasında UNEC-in potensialının artırılması, eləcə də almaniyalı professorların UNEC-də tədrisə cəlb edilməsi, müəllim-tələbə mübadiləsi, müəllimlər üçün təlimlərin keçirilməsi, birgə tədqiqatların aparılması, konfransların təşkil edilməsi və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

UNEC расширяет сотрудничество с университетами Германии
Профессора ведущих университетов Германии и представители программы Немецкой службы академических обменов (DAAD) посетили UNEC.
На встрече, состоявшейся с участием ректора профессора Адалата Мурадова и руководителей соответствующих структур, немецким профессорам, являющимся представителями Тбилисского регионального офиса DAAD, была предоставлена подробная информация о UNEC. Говоря о программах международного сотрудничества UNEC и реализованных проектах, ректор отметил, что в рамках программы DAAD преподаватели и студенты университета участвовали в обмене в различных высших учебных заведениях Германии. Он отметил, что заинтересован в дальнейшем расширении связей с университетами Германии.
Затем стороны обсудили вопросы повышения потенциала UNEC, а также привлечение немецких профессоров к преподаванию в UNEC, обмен преподавателями и студентами, проведение тренингов для преподавателей, проведение совместных исследований, организацию конференций и возможности сотрудничества в других направлениях.