UNEC Avropa İttifaqının beynəlxalq proqramları ilə əməkdaşlığı genişləndirir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradov Avropa İttifaqının Azərbaycan nümayəndəliyinin Qonşuluq Əməkdaşlığı üzrə Proqramın rəhbəri Ülviyyə Abdullayeva, Erasmus+ Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov və layihə meneceri Rza Zülfüqarzadə ilə ikitərəfli əməkdaşlığın müzakirəsi istiqamətində görüş keçirib.
Görüş zamanı tərəflər arasında prioritetlər müəyyənləşdirilərək, ali təhsil sahəsində Aİ-nin mövcud alətləri, o cümlədən texniki yardım proqramı, rəqəmsallaşma, ömürboyu təhsil istiqamətləri üzrə qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb. Eyni zamanda Avropa Komissiyasının Horizon proqramı, Erasmus+, ikili diplom proqramları ətrafında müzakirələr olunub.
Görüşdə UNEC-in Avropa universitetləri, həmçinin, Avropa Komissiyasının mövcud proqramlarında aktiv iştirakı vurğulanaraq, əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində yeni təkliflər irəli sürülüb.

UNEC is expanding cooperation with the European Union’s international programs
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Professor Adalat Muradov met with Ulviya Abdullayeva, head of the Neighbourhood Cooperation Program of the EU Delegation to Azerbaijan, Parviz Bagirov, Head of the Erasmus + Office and Rza Zulfugarzadeh, project manager to discuss bilateral cooperation.
During the meeting, the parties identified priorities and exchanged views on the existing tools of the EU in the field of higher education, including the technical assistance program, digitalization, lifelong learning. At the same time, discussions were held on the Horizon program of the European Commission, Erasmus +, and dual degree programs.
The meeting highlighted the active participation of UNEC in existing programs of European universities, as well as of the European Commission, and put forward new proposals to expand cooperation.