Times Higher Education (THE) Dünya Universitetləri Reytinqi 2026 açıqlandı!Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti dünya səviyyəli universitet olmalıdır!” tapşırığının icrası istiqamətində UNEC yeni uğura imza atdı.
THE dünya universitetlər reytinqinə bu il ilk dəfə daxil olan UNEC Azərbaycanda birinci, Cənubi Qafqazda birinci, dünyada isə 801-1000-ci yerə yüksəldi.
UNEC dünyanın ən yaxşı 1000 universiteti sırasına daxil olan yeganə Azərbaycan universitetidir. Tədqiqat keyfiyyətinə görə isə UNEC dünyada 481-cidir!

Обнародован Мировой рейтинг университетов Times Higher Education (THE) за 2026 год!
UNEC добился нового успеха в выполнении поручения Президента Ильхама Алиева: «Азербайджанский государственный экономический университет должен стать университетом мирового уровня!»
UNEC, впервые вошедший в этом году в мировой рейтинг университетов THE, поднялся на первое место в Азербайджане, первое на Южном Кавказе и на 801-1000-е место в мире.
UNEC единственный азербайджанский университет, вошедший в топ-1000 лучших университетов мира. А по качеству исследований UNEC занимает 481-е место в мире!