UNEC Azərbaycanda PQDT platformasına çıxış imkanı əldə edən ilk universitet oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ölkədə ilk dəfə olaraq, ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) platformasına qoşulub.
Bu platforma vasitəsilə UNEC tədqiqatçıları 3100-dən çox institutda istifadə olunan və 4 milyondan çox tədqiqatçı tərəfindən təhlil edilən 3,6 milyon tam mətnli dissertasiyaya çıxış imkanı əldə edərək, yüksək keyfiyyətli akademik resurslarla tanış ola biləcəklər. Bu, tədqiqatçıların öz sahələrindəki ən son inkişafları izləməsini və ən yüksək istinad almış dissertasiyalara asanlıqla çatmasını təmin edəcək.
PQDT-də yerləşdirilən dissertasiyalar, Web of Science-ın yeni ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index indeksinə daxil edilir və müəlliflərin Web of Science profilinə əlavə olunur.
UNEC-in PQDT platformasına qoşulması, universitetin beynəlxalq akademik əlaqələrini gücləndirmək və tədqiqat sahəsindəki uğurlarını daha da artırmaq məqsədini daşıyır.

UNEC Becomes the First University in Azerbaijan to Gain Access to the PQDT Platform
The Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has become the first university in the country to join the ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) platform.
Through this platform, UNEC researchers will gain access to 3.6 million full-text dissertations analyzed by over 4 million researchers and used by more than 3,100 institutions worldwide. This will allow them to explore high-quality academic resources, follow the latest developments in their fields, and easily access the most cited dissertations.
The dissertations available on PQDT are included in the new ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index of Web of Science, and are added to the authors’ Web of Science profiles.
UNEC’s integration with the PQDT platform aims to strengthen the university’s international academic ties and further enhance its research achievements.