UNEC Azərbaycanda PQDT platformasına çıxış imkanı əldə edən ilk universitet oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ölkədə ilk dəfə olaraq, ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) platformasına qoşulub.
Bu platforma vasitəsilə UNEC tədqiqatçıları 3100-dən çox institutda istifadə olunan və 4 milyondan çox tədqiqatçı tərəfindən təhlil edilən 3,6 milyon tam mətnli dissertasiyaya çıxış imkanı əldə edərək, yüksək keyfiyyətli akademik resurslarla tanış ola biləcəklər. Bu, tədqiqatçıların öz sahələrindəki ən son inkişafları izləməsini və ən yüksək istinad almış dissertasiyalara asanlıqla çatmasını təmin edəcək.
PQDT-də yerləşdirilən dissertasiyalar, Web of Science-ın yeni ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index indeksinə daxil edilir və müəlliflərin Web of Science profilinə əlavə olunur.
UNEC-in PQDT platformasına qoşulması, universitetin beynəlxalq akademik əlaqələrini gücləndirmək və tədqiqat sahəsindəki uğurlarını daha da artırmaq məqsədini daşıyır.

UNEC стал первым университетом в Азербайджане, получившим доступ к платформе PQDT
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) впервые в стране присоединился к платформе ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT).
Посредством этой платформы исследователи UNEC смогут ознакомиться с высококачественными академическими ресурсами, получив доступ к 3,6 миллионам полнотекстовых диссертаций, используемых в более чем 3100 институтах и проанализированных более чем 4 миллионами исследователей. Это позволит исследователям следить за последними разработками в своей области и иметь легкий доступ к наиболее цитируемым диссертациям.
Диссертации, размещенные в PQDT, включаются в новый индекс Web of Science ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index и прилагаются в профиль преподавателей Web of Science.
Присоединение UNEC к платформе PQDT направлено на укрепление международных академических связей университета и дальнейшее повышение его успехов в области исследований.