Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 9-cu Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil və Karyera sərgisinin “Best Performance” sertifikatına layiq görülüb. Mükafat universitetə sərgidə ən yaxşı təqdimata görə verilib.
Dünyanın 16 ölkəsindən 130-dan çox ali təhsil müəssisəsinin qatıldığı sərgidə UNEC “Best Performance” sertifikatına layiq görülən yeganə universitetdir.
UNEC-in Mevlana və Erasmus+ proqramları, təkrar ali təhsil, yenidənhazırlanma təhsil və əcnəbilərin qəbulu prosesində elektron qaydaların tətbiqi, 4 dildə tədris imkanlarının olması, 21 ixtisas üzrə təhsil, MBA proqramı, Karyera Mərkəzinin fəaliyyəti, korporativ sektorla geniş əlaqə, məzun yarmarkalarının keçirilməsi sərgi iştirakçılarının marağına səbəb olub.
Qeyd: 2014-cü ildə keçirilən 8-ci Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil və Karyera sərgisində UNEC-in stendi dolğun informasiyanın əks olunması və xarici görünüşünə görə “Ən Yaxşı Universitet Təqdimatı”sertifikatına layiq görülmüşdü

UNEC удостоен сертификата “Best Performance”
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) удостоен сертификата 9-ой Азербайджанской международной выставки образования и карьеры  — “Best Performance”.  Награда была присуждена университету за самую хорошую презентацию.
На выставке, где участвовали более 130 высших учебных заведений из 16 стран мира, UNEC стал единственным университетом, удостоенным сертификата “Best Performance”.
Программы UNEC «Мевланы» и  Erasmus+, повторное высшее образование, образование по переподготовке, применение электронных правил в процессе приема иностранных граждан, возможность обучения на 4-х языках, образование по 21 специальности, программа MBA, деятельность Центра карьеры, широкая связь с корпоративным сектором, проведение ярмарки выпускников вызвал интерес у посетителей выставки.
Примечание: В проводимой с 2014-го года  8-ой Азербайджанской международной выставке образования и карьеры  стенд UNEC был удостоен сертификата «Самая хорошая университетская презентация», за полное отражение  информации и внешний вид.