UNEC Çin universitetləri ilə əlaqələri genişləndirir
UNEC-in Çin Xalq Respublikasında tanınması və həmin ölkədən olan yerli, əcnəbi tələbələrin universitetə cəlb olunması məqsədilə təşkil olunan görüşdə beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektor Neman Muradlı, Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin direktoru Nərmin İbrahimova, Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri Afət Ələkbərova və şöbənin mütəxəssisi Fəridə İsmayılova iştirak ediblər.
N.Muradlı şirkət nümayəndələrinə UNEC-in beynəlxalq əlaqələrindən söz açıb. UNEC-in xarici dövlətlərdə tanınmasının və əcnəbi tələbələrin sayının artırılmasının universitetin strateji əlaqələrindən olduğunu bildirib.
Sonra tərəflər arasında mümkün əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub və müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, “Modern China” şirkəti ilə UNEC əcnəbi tələbələrin universitetə cəlb olunması, Çin universitetləri ilə əlaqələrinin qurulması və tələbələrin təcrübə mübadiləsi istiqamətində əməkdaşlıq edəcək.

UNEC expands relations with Chinese universities
The meeting organized in order to recognize UNEC in the People’s Republic of China and attract local and foreign students from that country to the university was attended by the vice-rector for international relations and programs Neman Muradli, director of the international cooperation department Narmin Ibrahimova, head of the foreign relations department Afat Alakbarova and specialist of the department Farida Ismayilova.
N.Muradli told the representatives of the company about UNEC’s international relations. He said that recognition of UNEC in foreign countries and increasing the number of foreign students are among the strategic relations of the university.
Then the parties discussed possible cooperation possibilities and signed the contract. According to the agreement, UNEC will cooperate with the “Modern China” company in the direction of attracting foreign students to the university, establishing relations with Chinese universities, and exchanging of experiences of the students.