UNEC Çin universitetləri ilə əlaqələri genişləndirir
UNEC-in Çin Xalq Respublikasında tanınması və həmin ölkədən olan yerli, əcnəbi tələbələrin universitetə cəlb olunması məqsədilə təşkil olunan görüşdə beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektor Neman Muradlı, Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin direktoru Nərmin İbrahimova, Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri Afət Ələkbərova və şöbənin mütəxəssisi Fəridə İsmayılova iştirak ediblər.
N.Muradlı şirkət nümayəndələrinə UNEC-in beynəlxalq əlaqələrindən söz açıb. UNEC-in xarici dövlətlərdə tanınmasının və əcnəbi tələbələrin sayının artırılmasının universitetin strateji əlaqələrindən olduğunu bildirib.
Sonra tərəflər arasında mümkün əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub və müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, “Modern China” şirkəti ilə UNEC əcnəbi tələbələrin universitetə cəlb olunması, Çin universitetləri ilə əlaqələrinin qurulması və tələbələrin təcrübə mübadiləsi istiqamətində əməkdaşlıq edəcək.

UNEC расширяет связи с университтами Китая
Во встрече, организованной с целью признания UNEC в Китайской Народной Республике и привлечения в университет местных и иностранных студентов из этой страны, приняли участие проректор по международным связям и программам Неман Мурадлы, директор Департамента международного сотрудничества Нармин Ибрагимова, заведующая отделом внешних связей Афет Алекперова и специалист отдела Фарида Исмайлова.
Н.Мурадлы рассказал представителям компании о международных связях UNEC. По его словам, признание UNEC в зарубежных странах и увеличение количества иностранных студентов входят в число стратегических отношений университета.
Затем стороны обсудили возможные возможности сотрудничества и подписали контракт. Согласно договору, UNEC будет сотрудничать с компанией «Modern China» в направлении привлечения иностранных студентов в университет, установления связей с китайскими университетами и обмена опытом студентов.