UNEC-in pedaqoji kadr potensialının gücləndirilməsi məqsədilə müəllimlər üçün V Təlim proqramına start verilir.Fevralın 10-da başlayacaq təlimlər müasir proqramların tələblərinə əsaslanaraq, yeni fənlərin tədrisinin keyfiyyətinin artırılması məqsədi daşıyır. Təlimlər UNEC tərəfindən dəvət edilən Türkiyənin reytinqli universitetlərinin tədqiqatçı-alimləri, aparıcı mütəxəssisləri ilə yanaşı, yerli təlimçilər tərəfindən də aparılacaq. 25 fənn üzrə keçiriləcək təlimlərdə digər universitetlərin müəllimləri də iştirak edə bilərlər.
Xatırladaq ki, bundan öncə də universitetdə UNEC müəllimləri üçün ödənişsiz əsaslarla 166 fənn üzrə 4 təlim proqramı keçirilib.
Bəzi fənlər üzrə təlim proqramı aşağıdakı kimidir:
“Zaman sıralarının təhlili” –Ankara Universiteti, Prof. Dr. Atilla Gökçe – (proqram 30 saat olmaqla, 20 saat onlayn, 10 saat oflayn UNEC-də keçiriləcək);
“Dövlətin gəlir və xərclərinin idarə edilməsi” – təlimçi UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat və biznes” kafedrasının dosenti, Xəzər Universitetinin İqtisadiyyat və menecment fakültəsinin dekanı İnqilab Əhmədov – (proqram 30 saat olmaqla, oflayn keçiriləcək);
“Müəssisə üçün mobil əlavələrin işlənilməsi” – təlimçi Qazi Universiteti, Dos.Dr.Hüseyin Çakır – (proqram 30 saat olmaqla, 20 saat onlayn, 10 saat oflayn keçiriləcək);
“Polimer mühəndisliyi” –Qazi Universiteti, Prof.Dr.Ulvi Şeker – (proqram 30 saat olmaqla, 20 saat onlayn, 10 saat oflayn keçiriləcək);
“Güc elektronika və elektrik intiqalı” – təlimçi Qazi Universiteti, Prof. Dr.Necmi Altın – (proqram 30 saat olmaqla, 20 saat onlayn, 10 saat oflayn UNEC-də keçiriləcək);
“Tədqiqat və layihə bacarıqları” –Qazi Universiteti, Prof.Dr. Hanifi Çinici – (proqram 20 saat üzrə onlayn keçiriləcək);
“Materialların təkrar emalı” –Yıldız Texniki Universiteti, Prof.Dr. Nilgün Kuşkonmaz – (proqram 30 saat olmaqla 20 saat onlayn, 10 saat oflayn keçiriləcək);
“Sosial işin qiymətləndirilməsi” –Hacettepe Universiteti, Prof.Dr.Yasemin Özkan – (proqram 30 saat olmaqla, 20 saat onlayn, 10 saat oflayn keçiriləcək);
“Ekoloji biotexnologiya” –Artvin Çoruh Universiteti, Doç.Dr.Ayla Bilgin – (proqram 30 saat olmaqla, 20 saat onlayn, 10 saat oflayn keçiriləcək).
Maraqlananlar təlimlər barədə ətraflı məlumatı [email protected] elektron ünvanına müraciət etməklə və ya (050) 729 19 15 mobil nömrəsi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərlər.

A training program for 25 subjects is launched at UNEC
In order to strengthen the pedagogical staff potential of UNEC, the V Training program for teachers is launched.
The training, which will start on February 10, aims to increase the quality of teaching new subjects based on the requirements of modern programs. The trainings will be conducted by researchers-scientists and leading specialists of the prestigious universities of Turkey invited by UNEC, as well as by local trainers. Teachers from other universities can also participate in the trainings to be held on 25 subjects.
It should be noted that 4 free training programs for UNEC teachers on 166 subjects had been held before that .
The training program for some subjects is as follows:
“Analysis of time series” – Ankara University, Prof. Dr. Atilla Gökçe – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline at UNEC);
“Management of State Income and Expenditure” – trainer Ingilab Ahmadov, associate professor of the “International Economy and Business” department of UNEC, dean of the Faculty of Economics and Management of Khazar University – (the program will be held offline for 30 hours);
“Development of mobile applications for the enterprise” – trainer Gazi University, Assoc. Dr. Huseyin Çakır – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline);
“Polymer engineering” – Gazi University, Prof. Dr. Ulvi Sheker – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline);
“Power electronics and power transmission” – trainer Gazi University, Prof. Dr. Nejmi Altın – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline at UNEC);
“Research and project skills” – Gazi University, Prof.Dr. Hanifi Chinici – (the program will be held online for 20 hours);
“Recycling of materials” – Yıldız Technical University, Prof.Dr. Nilgun Kushkonmaz – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline);
“Evaluation of social work” – Hacettepe University, Prof. Dr. Yasemin Ozkan – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline);
“Ecological biotechnology” – Artvin Choruh University, Assoc. Dr. Ayla Bilgin – (the program will be 30 hours, 20 hours online, 10 hours offline).
Those interested can get detailed information about the training by contacting the e-mail address [email protected]  or by contacting the mobile number (050) 729 19 15.