UNEC-də Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunan tədbir keçirilib
YAP Səbail rayon təşkilatının İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatı və UNEC Dizayn Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə Heydər Əliyev və 31 Mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbirin açılışında Ulu Öndər Heydər Əliyevin və şəhidlərin əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Sonra Soyqırımı Gününə  həsr edilən videoçarx nümayiş olunub.
“İstiqlaliyyət 6” ünvanı üzrə ərazi partiya təşkilatının sədri, inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektor dosent Şaiq Əsgərov tədbirin açılışında çıxış edərək, erməni silahlı dəstələrinin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri qırğının xalqımızın tarixinə qanlı hərflərlə yazıldığını, erməni qəsbkarlarının vətənimizə və xalqımıza qarşı məkrli addımlar atdığını diqqətə çatdırıb. O, Ümummilli lider Heydər Əliyevin 1998-ci il martın 26-da imzaladığı “Azərbaycanlıların soyqırımı haqqında” Fərmanla ilk dəfə olaraq, dövlət səviyyəsində bu qətliama siyasi qiymət verildiyini, bu siyasi kursun Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirdiyini bildirib.
Sonra UNEC Dizayn Məktəbinin dosenti Yeganə Ağamalıyeva “31 mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı tariximizin unudulmaz qanlı səhifəsidir!” və “Dizayn” kafedrasının müəllimi Pərvin Namazova “Heydər Əliyev və Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” adlı mövzularda çıxış ediblər.
Tədbirin sonunda Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvlüyünə yeni qəbul olan tələbələrə üzvlük vəsiqələri təqdim edilib.

В UNEC состоялось мероприятие, посвященное Дню геноцида азербайджанцев
При совместной организационной поддержке региональной партийной организации Сабаильской региональной организации ПЕА, расположенной по адресу Истиглалият 6, и Школы дизайна UNEC было проведено мероприятие, посвященное Гейдару Алиеву и 31 марта – Дню геноцида азербайджанцев.
На открытии мероприятия была почтена светлая память Великого лидера Гейдара Алиева и шехидов.
Потом был продемонстрирован видеоролик, посвященный Дню геноцида.
Выступая на открытии мероприятия, председатель территориальной партийной организации по адресу «Истиглалият 6», проректор по административно-организационным вопросам Шаиг Аскеров обратил внимание на то, что резня, учиненная армянскими вооруженными формированиями против азербайджанцев, кровавыми буквами вписана в историю нашего народа, и что армянские узурпаторы предприняли коварные шаги против нашей Родины и народа. Он отметил, что Указом «О геноциде азербайджанцев», подписанным общенациональным лидером Гейдаром Алиевым 26 марта 1998 года, эта резня впервые получила политическую оценку на государственном уровне, и что этот политический курс был успешно продолжен Президентом Ильхамом Алиевым.
Затем доцент Школы дизайна UNEC Егиана Агамалиева выступила по теме: «31 марта- геноцид азербайджанцев- незабываемая кровавая страница нашей истории!» и преподаватель кафедры «Дизайн» Парвин Намазова по теме «Гейдар Алиев и День геноцида азербайджанцев».
В конце мероприятия студентам, вновь принятым в члены партии «Ени Азербайджан», были вручены членские билеты.