UNEC-də “Balaca ürəklərin böyük bayramı” adlı tədbir keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Gününə həsr olunmuş “Balaca ürəklərin böyük bayramı” adlı bədii tədbir keçirilib.
Tədbir şəhid övladlarından ibarət “Zəfər Sədası” uşaq xor qrupunun təşkilatçılığı, UNEC Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (HİK) və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) dəstəyi ilə baş tutub.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi və ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçmiş şəhidlərin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad olunması ilə başlayıb.
Daha sonra Ulu Öndər Heydər Əliyevin uşaqlara göstərdiyi diqqət və qayğını əks etdirən videoçarx nümayiş etdirilib.
Tədbirdə “Zəfər Sədası” uşaq xor qrupunun ifasında vətənpərvərlik mövzusunda mahnılar, Qarabağ haqqında şeirlər səsləndirilib, rəqslər və kiçik səhnəciklər təqdim olunub. Həmçinin “Dost” İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin iştirakçılarının ifasında “Sağ ol, Vətən!” mahnısı səsləndirilib. Şəhid övladlarının çıxışları tədbir iştirakçılarına duyğulu anlar yaşadıb.
Sonda UNEC-in inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektoru, dosent Şaiq Əsgərov “Zəfər Sədası” uşaq xor qrupu tərəfindən “Əmanətlərin dostu” nominasiyası ilə təltif olunub.
Tədbirin sonunda xor qrupunun rəhbərinə və üzvlərinə, eləcə də “Dost” İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin iştirakçılarına təşəkkürnamələr təqdim olunub.

В UNEC состоялось мероприятие «Большой праздник маленьких сердец»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялось художественное мероприятие под названием «Большой праздник маленьких сердец», посвященное 1 июня – Международному дню защиты детей.
Мероприятие состоялось при организационной поддержке детского хора «Эхо Победы», состоящего из детей шехидов, Профсоюзного комитета (ПК) и Студенческого профсоюзного комитета (СПК) UNEC.
Мероприятие началось с озвучивания Государственного гимна Азербайджанской Республики и минутой молчания в память о шехидах, отдавших свои жизни за территориальную целостность нашей страны.
Затем был продемонстрирован видеоролик, отражающий внимание и заботу, проявленные Великим вождем Гейдаром Алиевым к детям.
На мероприятии детский хор «Эхо Победы» исполнил патриотические песни, стихи о Карабахе, танцы и небольшие сценки. Также в исполнении Центра инклюзивного развития и творчества «Dost» прозвучала песня «Спасибо, Родина!» Выступления детей шехидов вызвали у участников мероприятия трогательные эмоции.
В завершении проректор по административно-организационным вопросам UNEC, доцент Шаиг Аскеров был награжден в номинации «Друг доверенных» детским хором «Эхо Победы».
В конце мероприятия были вручены благодарности руководителю и членам хоровой группы, а также участникам Центра инклюзивного развития и творчества «Dost».