UNEC-də doktorantura təhsilində yeni modelin qurulması müzakirə olunub
UNEC-də ali təhsilin doktorantura pilləsi üzrə təşkilinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə müzakirələr aparılıb.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin (BMDM) direktoru dosent Fariz Əhmədov təqdimatla çıxış edib.
F.Əhmədov doktorantura təhsilinin təşkili istiqamətində görülmüş işlər, qəbul prosesi və qarşıda duran məsələlər barədə məlumat verib. O, hazırda 14 doktorantın Türkiyənin İstanbul Universitetində təhsil aldığını, cari ildə isə əlavə olaraq 8 doktoranta xaricdə təhsil üçün UNEC-in razılıq məktubu verildiyini diqqətə çatdırıb. Təqdimatda doktorantura təhsilinin mövcud problemləri və onların həlli ilə bağlı təkliflər də səsləndirilib.
Sonra UNEC-də doktorantura təhsilinin mövcud durumu barədə müzakirələr aparılıb, doktorantura təhsilinin təkmilləşdirilməsi barədə təkliflər dinlənilib. Doktorantura təhsilində yeni modelinin qurulmasının tələb olunduğu, bu istiqamətdə UNEC mütəxəssislərinin əsaslandırılmış baxışının mövcud olduğu bildirilib.

В UNEC обсуждалось создание новой модели в докторантуре
В UNEC в целях совершенствования организации высшего образования на ступени докторантуры состоялись обсуждения.
На встрече с участием ректора UNEC профессора Адалата Мурадова и руководителей соответствующих структурных подразделений выступил с презентацией директор Международного центра магистратуры и докторантуры (МЦМД) доцент Фариз Ахмедов.
Ф.Ахмедов дал информацию о проделанных работах в направлении организации образования в докторантуре, процессе приема и предстоящих задачах. Он отметил, что в настоящее время 14 докторантов получают образование в Турции Стамбульском университете, а в текущем году дополнительно 8 докторантов получили письмо-соглашение UNEC для получения образования за рубежом. В презентации были озвучены предложения по существующим в докторантуре проблемам и их решением.
Затем было обсуждено существующее положение докторантуры в UNEC, были заслушаны предложения по совершенствованию образования в докторантуре. Было отмечено, что требуется создание новой модели в докторантуре, в этом направлении у специалистов UNEC имеется обоснованный подход.