UNEC-də doktorantura təhsilində yeni modelin qurulması müzakirə olunub
UNEC-də ali təhsilin doktorantura pilləsi üzrə təşkilinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə müzakirələr aparılıb.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin (BMDM) direktoru dosent Fariz Əhmədov təqdimatla çıxış edib.
F.Əhmədov doktorantura təhsilinin təşkili istiqamətində görülmüş işlər, qəbul prosesi və qarşıda duran məsələlər barədə məlumat verib. O, hazırda 14 doktorantın Türkiyənin İstanbul Universitetində təhsil aldığını, cari ildə isə əlavə olaraq 8 doktoranta xaricdə təhsil üçün UNEC-in razılıq məktubu verildiyini diqqətə çatdırıb. Təqdimatda doktorantura təhsilinin mövcud problemləri və onların həlli ilə bağlı təkliflər də səsləndirilib.
Sonra UNEC-də doktorantura təhsilinin mövcud durumu barədə müzakirələr aparılıb, doktorantura təhsilinin təkmilləşdirilməsi barədə təkliflər dinlənilib. Doktorantura təhsilində yeni modelinin qurulmasının tələb olunduğu, bu istiqamətdə UNEC mütəxəssislərinin əsaslandırılmış baxışının mövcud olduğu bildirilib.

The establishment of a new model in doctoral education is discussed at UNEC
Discussions have been held at UNEC to improve the organization of higher education at the doctoral level.
At the meeting with the participation of UNEC Rector Professor Adalat Muradov and heads of relevant structures, Associate Professor Fariz Ahmadov, Director of the International Center for Master’s and Doctoral Studies (ICMD) delivered a speech with the presentation.
F.Ahmadov informed about the work done to organize doctoral education, the admission process and the upcoming issues. He noted that 14 PhD students are currently studying at Istanbul University in Turkey, and this year an additional 8 PhD students have received a letter of approval from the UNEC to study abroad. The speech also voiced proposals on the existing problems of doctoral education and their solutions.
Then, the current state of doctoral education was discussed at UNEC, and proposals for improving doctoral education were heard. It was noted that a new model is required for doctoral education, and there is a reasoned view of UNEC experts in this direction.