UNEC-də elmi seminar: Münaqişələrin idarə edilməsi və həlli
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və ADA Universitetinin İctimai və Beynəlxalq münasibətlər fakültələri arasında elmi seminar keçirilib.
UNEC-in Beynəlxalq münasibətlər kafedrası və fakültənin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən seminarda ADA Universitetinin İctimai və Beynəlxalq münasibətlər fakültəsinin dekanı Dr. Elnur Soltanov “Münaqişələrin idarə edilməsi və həlli” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Müasir dövrdə beynəlxalq aləmdə baş verən münaqişələr haqqında danışaraq, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı son durumu nəzərdən keçirib.
Sonda UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin dekan əvəzi, dosent Asiman Quliyev məruzçəsi E.Soltanova təşəkkürnamə təqdim edib.

Научный семинар в UNEC: Управление и решение конфликтов
Между факультетом Экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) и  факультетом Общественных и международных отношений АДА состоялся научный семинар.
На семинаре, состоявшемся при организационной поддержке кафедры Международные отношения UNEC и Студенческим профсоюзным комитетом факультета выступил с презентацией декан факультета Общественных и международных отношений АДА Др. Эльнур Солтанов на тему «Управление и решение конфликтов. Говоря о конфликтах, происходящих в современную эпоху в международном пространстве, Др. Эльнур Солтанов в связи с Нагорно-Карабахским конфликтом рассказал современном положении.
Научный семинар продолжил свою работу обсуждениями.
В конце исполняющий обязанности факультета Экономики доцент Асиман Гулиев докладчику Э.Солтанову представил благодарность.