UNEC-də “Heydər Əliyev və Azərbaycan dövlətçiliyi” mövzusunda konfrans
Mayın 2-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunan “Heydər Əliyev və Azərbaycan dövlətçiliyi” mövzusunda konfrans keçirilib.
Fakültə dekanı Mirağa Əhmədov Azərbaycan gənclərinin muasir, inkişaf etmiş və yüksək intellektual quvvə kimi formalaşmasında Ulu Öndərin əvəzsiz rolundan danışıb. Ümummilli Liderin müasir Azərbaycan cəmiyyətinin inkişafı istiqamətində ən başlıca vəzifə kimi gənclərin təhsilinin və tərbiyəsinin yüksək səviyyədə təşkil etdiyini vurğulayıb.
Konfrans tələbələrin “Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı”, “Əmtəə siyasətinin təkmilləşdirilməsi marketinq fəaliyyətinin əsası kimi”, “Azərbaycanda turizmin inkişaf perspektivləri” və digər mövzuları ilə davam edib.

В UNEC конференция на тему «Гейдар Алиев и азербайджанская государственность»
2 мая в Студенческом научном обществе Коммерческого факультета Азербайджанского государственного университета (UNEC) состоялась конференция, посвященная 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Гейдар Алиев и азербайджанская государственность»,
Декан факультета Мирага Ахмедов отметил о незаменимой роли Великого лидера в формировании  азербайджанской молодежи как современной, развитой и высокоинтеллектуальной силы. В  качестве главной заслуги Общенационального лидера в развитии современного азербайджанского общества  он отметил организацию на высоком уровне образования и воспитания молодежи.
Конференция продолжалась выступлениями студентов на темы «Гейдар Алиев и азербайджанская государственность», «Совершенствование товарной политики как основа маркетинговой деятельности», «Перспективы развития туризма в Азербайджане» и другие.