UNEC-də “Heydər Əliyev və Azərbaycan dövlətçiliyi” mövzusunda konfrans
Mayın 2-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunan “Heydər Əliyev və Azərbaycan dövlətçiliyi” mövzusunda konfrans keçirilib.
Fakültə dekanı Mirağa Əhmədov Azərbaycan gənclərinin muasir, inkişaf etmiş və yüksək intellektual quvvə kimi formalaşmasında Ulu Öndərin əvəzsiz rolundan danışıb. Ümummilli Liderin müasir Azərbaycan cəmiyyətinin inkişafı istiqamətində ən başlıca vəzifə kimi gənclərin təhsilinin və tərbiyəsinin yüksək səviyyədə təşkil etdiyini vurğulayıb.
Konfrans tələbələrin “Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı”, “Əmtəə siyasətinin təkmilləşdirilməsi marketinq fəaliyyətinin əsası kimi”, “Azərbaycanda turizmin inkişaf perspektivləri” və digər mövzuları ilə davam edib.

Conference on “Heydar Aliyev and Azerbaijan Statehood” held at UNEC
A Scientific Conference on “Heydar Aliyev and Azerbaijan Statehood” devoted to the 93rd anniversary of National Leader Heydar Alyev’s birthday has been held at the Student Scientific Society of the School of Commerce of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on May 2.
The School Dean Miragha Ahmadov spoke about the Great Leader’s unprecedented role in the formation of youth as modern, developed force of high intellect. He emphasized the National Leader’s services in arranging young people’s education and enlightening as his major obligation in the development of Azerbaijan society.
The conference was continued with the students’ reports on “Heydar Aliyev and Azerbaijan Economy”, “Improvement of Marketing Activities as the Basis of Trade Policy”, “Development Prospects of Azerbaijan Tourism” and the others.