UNEC-də “Heydər Əliyevin həyatının unikal səhifələri” kitabının təqdimatı olub
UNEC-in Ekonofizika Tədqiqat Mərkəzinin rəhbəri, Əməkdar elm xadimi, 91-lərin nümayəndəsi, professor Şahlar Əsgərovun müəllifi olduğu “Heydər Əliyevin həyatının unikal səhifələri” kitabının təqdimatı keçirilib.
Təqdimat mərasimində çıxış edən UNEC rektoru professor Ədalət Muradov kitabın ərsəyə gəlməsindən danışıb. Rektor Ulu Öndərin zəngin irsi ilə bağlı tədqiqatların aparılmasının və təbliğinin vacibliyinə diqqət çəkərək, UNEC Ekonofizika Tədqiqat Mərkəzi tərəfindən hazırlanmış kitabın bu istiqamətdə mühüm rol oynayacağını bildirib. “UNEC Rəqəmsal Mətbəə”də nəfis tərtibatla çap olunmuş kitabda professor Şahlar Əsgərovun Ümummilli Lider Heydər Əliyevin bənzərsiz və fenomenal həyatı barədə düşüncələrinin və xatirələrinin əks olunduğunu deyib. Ədalət Muradov “Heydər Əliyevin həyatının unikal səhifələri” kitabının respublika əhəmiyyətli aparıcı kitabxanalara, eləcə bir sıra ali təhsil müəssisələrinin kitabxanalarına hədiyyə olunacağını bildirib.
Kitabın müəllifi UNEC Ekonofizika Tədqiqat Mərkəzinin rəhbəri professor Şahlar Əsgərov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Azərbaycanın yeni dövlət kimi qurulmasındakı misilsiz xidmətlərindən, fenomenal idarəçilik bacarıqlarından söz açıb. Kitab haqqında məlumat verən prof. Şahlar Əsgərov burada dahi şəxsiyyətin həyatının unikal səhifələri barədə öz xatirələrinin, eləcə də Ulu Öndərin aforizmlərinin yer aldığını bildirib.

В UNEC состоялась презентация книги «Уникальные страницы жизни Гейдара Алиева»
Состоялась презентация книги «Уникальные страницы жизни Гейдара Алиева», автором которой является руководитель Научно-исследовательского центра эконофизики UNEC, заслуженный деятель науки, представитель 91-х, профессор Шахлар Аскеров.
Выступая на церемонии презентации ректор UNEC профессор Адалат Мурадов рассказал о создании книги. Ректор обратил внимание на важность проведения и популяризации исследований богатого наследия Великого вождя и отметил, что книга, подготовленная Центром исследований эконофизики UNEC, сыграет важную роль в этом направлении. По его словам, книга, напечатанная в «Цифровой типографии UNEC» с элегантным макетом, отражает мысли и воспоминания профессора Шахлара Аскерова об уникальной и феноменальной жизни общенационального лидера Гейдара Алиева. Адалат Мурадов отметил, что книга «Уникальные страницы жизни Гейдара Алиева» будет передана в дар важным ведущим библиотекам республики, а также библиотекам ряда высших учебных заведений.
Автор книги, профессор Шахлар Аскеров, руководитель Центра исследований эконофизики UNEC, рассказал о беспрецедентных заслугах и феноменальных управленческих способностях общенационального лидера Гейдара Алиева в становлении Азербайджана как нового государства. Проф. Шахлар Аскеров отметил, что в книге нашли отражение воспоминания об уникальных страницах жизни гения, а также афоризмы Великого вождя.