UNEC-də IV Proqramlaşdırma Olimpiadası keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 95 illik yubileyi münasibətilə Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsində IV Proqramlaşdırma Olimpiadası təşkil olunub.
Fakültənin dekan müavini Ramal Cabbarovun iştirakı və komanda üzvlərinin dəstəyi ilə baş tutan yarışda informasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) sahəsində təhsil alan tələbələr öz bilik və bacarıqlarını sınayıblar. Eyni zamanda nəzəri bilikləri ilə yanaşı, həm də komanda işini nümayiş etdiriblər.
Yarışda qonaq qismində iştirak edən Ramiz Şükürov, Tural Aslanlı və gənc müəllimlərdən Aslan Talıbov, Elvin Fətəliyev gənc proqramçılara motivasiya dəstəyi göstəriblər.
Tələbələrin böyük həvəslə yarışdıqları olimpiadada I yerin qalibi “İnformasiya təhlükəsizliyi (ingilis bölməsi)” ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Akif Əliyev olub. II yeri “Kompüter elmləri” ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Emin Həziyev, III yeri “Kompüter elmləri” ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Behbud Behbudov qazanıb.

UNEC Hosts 4th Programming Olympiad
In celebration of the 95th anniversary of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), the Faculty of Digital Economy organized the 4th Programming Olympiad.
The competition, held with the participation of the faculty’s Deputy Dean Ramal Jabbarov and support from team members, brought together students specializing in information and communication technologies (ICT) to test their knowledge and skills. Participants not only demonstrated their theoretical knowledge but also showcased their teamwork abilities.
Distinguished guests, including Ramiz Shukurov, Tural Aslanli, and young instructors Aslan Talibov and Elvin Fataliyev, attended the event and provided motivational support to the aspiring programmers.
The Olympiad witnessed enthusiastic participation from students. First place was awarded to Akif Aliyev, a first-year student in the Information Security (English-medium) program. Second place went to Emin Haziyev, and third place to Behbud Behbudov both first-year students in the Computer Science program.
At the conclusion of the event, outstanding participants were presented with diplomas and prizes in recognition of their achievements.