UNEC-də IV Proqramlaşdırma Olimpiadası keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 95 illik yubileyi münasibətilə Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsində IV Proqramlaşdırma Olimpiadası təşkil olunub.
Fakültənin dekan müavini Ramal Cabbarovun iştirakı və komanda üzvlərinin dəstəyi ilə baş tutan yarışda informasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) sahəsində təhsil alan tələbələr öz bilik və bacarıqlarını sınayıblar. Eyni zamanda nəzəri bilikləri ilə yanaşı, həm də komanda işini nümayiş etdiriblər.
Yarışda qonaq qismində iştirak edən Ramiz Şükürov, Tural Aslanlı və gənc müəllimlərdən Aslan Talıbov, Elvin Fətəliyev gənc proqramçılara motivasiya dəstəyi göstəriblər.
Tələbələrin böyük həvəslə yarışdıqları olimpiadada I yerin qalibi “İnformasiya təhlükəsizliyi (ingilis bölməsi)” ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Akif Əliyev olub. II yeri “Kompüter elmləri” ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Emin Həziyev, III yeri “Kompüter elmləri” ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Behbud Behbudov qazanıb.

В UNEC состоялась IV Олимпиада по программированию
По случаю 95-летия Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) на факультете Цифровой экономики организована IV олимпиада по программированию.
В соревновании, которое состоялось с участием заместителя декана факультета Рамала Джаббарова и при поддержке членов команды студенты, обучающиеся в сфере информационно-коммуникационных технологий (ИКТ), проверили свои знания и умения. В то же время они продемонстрировали не только теоретические знания, но и умение работать в команде.
Участвующие в конкурсе в качестве гостей Рамиз Шукюров, Турал Асланлы, а также молодые преподаватели Аслан Талыбов и Эльвин Фаталиев оказали мотивационную поддержку молодым программистам.
Обладателем первого места в олимпиаде, в которой студенты соревновались с большим энтузиазмом, стал студент первого курса специальности «Информационная безопасность (английское отделение)» Акиф Алиев. Второе место занял студент первого курса специальности «Компьютерные науки» Эмин Хазиев, третье место студент первого курса специальности «Компьютерные науки» Бехбуд Бехбудов.