UNEC-də magistratura təhsili üzrə yeni hədəflər müəyyən olunub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) yeni tədris ilində magistratura səviyyəsinə qəbulla bağlı qarşıda duran vəzifələrin müzakirəsi məqsədilə rektor, professor Ədalət Muradov, dekanlar və aidiyyəti struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində 57 ixtisaslaşmaya, UNEC Biznes Məktəbində MBA proqramı çərçivəsində 17 ixtisaslaşmaya qəbulun aparılacağı qeyd edilib. Həmçinin bəzi ixtisaslaşmalarda yeniliklərin olduğu diqqətə çatdırılıb.
Bildirilib ki, UNEC-də magistratura təhsili almaq istəyənlər üçün geniş imkanlar mövcuddur. Əmək fəaliyyəti ilə məşğul olanlara təhsil almaq imkanı yaradılması məqsədilə dərslərin axşam saatlarında təşkil edildiyi, bir sıra ixtisaslaşmaların beynəlxalq akkreditasiyadan keçdiyi, MBA proqramı tələbələrinin isə ACCA fənlərindən azad edildiyi vurğulanıb.
Görüşdə UNEC-in magistratura proqramlarının üstünlüklərinin, ixtisaslaşmalarla bağlı yeniliklərin geniş ictimaiyyətə çatdırılması, eləcə də magistraturaya qəbulda cəlbediciliyinin artırılması məqsədilə təkliflər səsləndirilib və onların həyata keçirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.

В UNEC определены новые цели для магистерского образования
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в связи с приемом в магистратуру в новом учебном году состоялась встреча с участием ректора, профессора Адалата Мурадова, деканов и руководителей соответствующих структур.
В ходе встречи было отмечено, что прием будет осуществляться по 57 специальностям в Международном центре магистратуры и докторантуры и по 17 специальностям в рамках программы МВА в Школе бизнеса UNEC. Также было отмечено, что в некоторых специализациях имеются новшества.
Было отмечено, что для желающих получить степень магистра в UNEC имеются широкие возможности. Подчеркивалось, что для предоставления возможности получения образования лицам, занятым трудовой деятельностью, занятия организованы в вечернее время, ряд специализаций прошли международную аккредитацию, а студенты программ МВА освобождены от изучения предметов АССА.
На встрече были высказаны предложения и проведены обсуждения о преимуществах магистерских программ UNEC,  информировании широкой общественности в связи с новшествами, связанными со специализациями, а также повышении привлекательности при приеме в магистратуру.