UNEC-də “Mən Gələcəyin Diplomatıyam” layihəsinin təqdimatı olub
Martın 16-da UNEC-də Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə icra edilən “Mən Gələcəyin Diplomatıyam” layihəsinin təqdimatı keçirilib.
UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru, YAP Səbayel rayon UNEC ilk ərazi təşkilatının sədri Mikayıl Zeynalov Azərbaycan dövlətinin gənclər üçün yaratdığı imkanlardan, gənclər siyasətindən danışıb. Bildirib ki, ölkədə gənclərinin hərtərəfli inkişafı üçün lazımi şərait yaradılıb və hər bir gənc bundan istifadə etməyə çalışmalıdır.
Layihə rəhbəri,YAP Gənclər Birliyi Ofisinin əməkdaşı Əli Qənbərli tələbələrə layihə haqqında danışıb. Layihənin tələbələr üçün bir təcrübə mənbəyi, öyrəndiklərini tətbiqetmə məkanı olacağını qeyd edərək, iştirakçılara beynəlxalq münasibətlər, burada aktual olan nəzəriyyələr, siyasi gedişlərin mahiyyəti haqqında ətraflı məlumat verib. Layihə çərçivəsində tələbələrin elmi məqalələrindən ibarət kitabın nəşri və olimpiadaların keçirilməsi nəzərdə tutulduğunu bildirən Ə.Qənbərli tələbələri “Mən Gələcəyin Diplomatıyam” layihəsində fəal iştirak etəyə çağırıb.

Presentation of the Project “I am a Diplomatist of the Future” held at UNEC
Presentation of the Project “I am a Diplomatist of the Future” financed by the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan has been held at UNEC on March 16.
Vice-rector of UNEC for Economic Affairs, Chairman of UNEC first territorial body of NAP Sabail district Mikayil Zeynalov has spoken about the opportunities created for young people by the government and youth policy of Azerbaijan. He said that all necessary conditions have been created for overall development of youth and everyone should take a chance.
Head of the Project, NAP Youth Union Office’s employee Ali Ganbarli has delivered the information about the project to the students. Highlighting the importance of the Project to be the source of experience and the space for applying what they have learned, he has informed the participants about the international relations, the urgent theories here and the essence of political steps in detail. A.Ganbarli urged the students to take part in the project of “I am a Diplomatist of the Future”, noting that the book consisting of the students’ scientific works is to be published and the Olympiads are to be held within the Project.