UNEC-də “Mən Gələcəyin Diplomatıyam” layihəsinin təqdimatı olub
Martın 16-da UNEC-də Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə icra edilən “Mən Gələcəyin Diplomatıyam” layihəsinin təqdimatı keçirilib.
UNEC-in İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru, YAP Səbayel rayon UNEC ilk ərazi təşkilatının sədri Mikayıl Zeynalov Azərbaycan dövlətinin gənclər üçün yaratdığı imkanlardan, gənclər siyasətindən danışıb. Bildirib ki, ölkədə gənclərinin hərtərəfli inkişafı üçün lazımi şərait yaradılıb və hər bir gənc bundan istifadə etməyə çalışmalıdır.
Layihə rəhbəri,YAP Gənclər Birliyi Ofisinin əməkdaşı Əli Qənbərli tələbələrə layihə haqqında danışıb. Layihənin tələbələr üçün bir təcrübə mənbəyi, öyrəndiklərini tətbiqetmə məkanı olacağını qeyd edərək, iştirakçılara beynəlxalq münasibətlər, burada aktual olan nəzəriyyələr, siyasi gedişlərin mahiyyəti haqqında ətraflı məlumat verib. Layihə çərçivəsində tələbələrin elmi məqalələrindən ibarət kitabın nəşri və olimpiadaların keçirilməsi nəzərdə tutulduğunu bildirən Ə.Qənbərli tələbələri “Mən Gələcəyin Diplomatıyam” layihəsində fəal iştirak etəyə çağırıb.

В UNEC состоялась презентация проекта «Я дипломат будущего»
16 марта в UNEC состоялась презентация учрежденного при материальной поддержке Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики проекта «Я дипломат будущего».
Проректор по экономическим вопросам UNEC, председатель первичной территориальной организации UNEC Сабаильского района YAP Микаил Зейналов рассказал о созданных государством возможностей для молодежи и молодежной политике. Он отметил, что для всестороннего развития молодежи в стране созданы необходимые условия, и каждый должен стараться использовать их.
Руководитель проекта, сотрудник Офиса объединения молодежи YAP Али Гамбарли рассказал студентам о проекте. Отметив, что проект для студентов является источником опыта, пространством для применения знаний, он дал подробную информацию участникам о международных отношениях, актуальных теориях, сущности политических процессов. А.Гамбарли отметив, что в рамках проекта  предусмотрена публикация книги, состоящей  из статей студентов и проведений олимпиад, призвал студентов к активному участию в проекте «Я дипломат будущего».