UNEC-də “Məşğulluq Həftəsi” çərçivəsində təcrübə proqramına qəbul olan 43 tələbə ilə görüş keçirilib
13 İYUN 2025 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Karyera Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tələbələrin karyera inkişafına və əmək bazarına inteqrasiyasına dəstək məqsədilə “Məşğulluq Həftəsi”ndə (Employability Week) təcrübə proqramına  qəbul olan 43 tələbə ilə görüş keçirilib.
UNEC Rektoru, professor Ədalət Muradovun iştirakı ilə baş tutan görüşdə, korporativ sektorun nümayəndələri və tələbələr iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan professor Ədalət Muradov, UNEC-də təhsilin əmək bazarının tələblərinə uyğunlaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən layihələrdən danışıb. O, bildirib ki, universitet tələbələrinin işlə təmin olunması, onların real sektorla təmasda olması, qurupla iş qabiliyyətinin təkmilləşdirilməsi həmçinin, peşəkar bacarıqlarının artırılması UNEC-in strateji prioritetlərindəndir.
“Məşğulluq Həftəsi”nin əhəmiyyətinə toxunan rektor vurğulayıb ki, bu təşəbbüs tələbələrlə işəgötürənlər arasında birbaşa ünsiyyət platforması yaradır və gənclərin əmək bazarına daha sürətli inteqrasiyasına şərait yaradır. O, tələbələrin uğurlarını yüksək qiymətləndirib və onlara gələcək peşəkar fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Sonda “Məşğulluq Həftəsi” çərçivəsində fərqlənən tələbələrə sertifikatlar təqdim olunub.

В UNEC в рамках «Недели занятости» состоялась встреча с 43 студентами, принятыми на программу стажировки
13 ИЮНЯ 2025 | VIEWS:
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялась встреча с 43 студентами, принятыми на программу стажировки в ходе «Недели трудоустройства» (Employability Week), организованной Центром карьеры с целью поддержки карьерного роста студентов и их интеграции в рынок труда.
На встрече, которая прошла при участии ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова, присутствовали представители корпоративного сектора и студенты.
Открывая мероприятие вступительной речью, профессор Адалат Мурадов рассказал о проектах, реализуемых в UNEC в соответствии образования  требованиям рынка труда. Он отметил, что трудоустройство студентов университета, приобщение их к реальному сектору, совершенствование способности работать в группе, а также повышение их профессиональных навыков являются стратегическими приоритетами UNEC.
Говоря о важности «Недели занятости», ректор подчеркнул, что эта инициатива создает прямую коммуникационную платформу между студентами и работодателями и способствует более быстрой интеграции молодежи в рынок труда. Он высоко оценил достижения студентов и пожелал им успехов в дальнейшей профессиональной деятельности.