UNEC-də Milli Dirçəliş Günü qeyd edilib
Noyabrın 17-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Milli Dirçəliş Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
UNEC-in bütün fakültələrində keçirilən tədbirlərdə fakültə dekanları, müəllim və tələbələr iştirak ediblər. Tədbirdə çıxış edənlər Milli Dirçəliş Gününün tarixinə nəzər salaraq, həmin günün ölkənin müstəqillik qazanmasındakı önəmindən danışıblar. Bildirilib ki, Sovet dövlətinin xalqımıza qarşı apardığı antiazərbaycan siyasətinə etiraz əlaməti olaraq Azərbaycan xalqının meydanlarda öz haqq səsini, azadlıq səsini ucaltdığı 17 noyabr tarixi 1992-ci ildən etibarən “Milli Dirçəliş Günü” kimi qeyd edilməkdədir. Çıxış edənlər meydan hərəkatının azad Azərbaycan uğrunda savaşın təməlinin qoyulması və bu hərəkatda əsas qüvvənin gənclər olduğunu vurğulayıblar. Qeyd ediblər ki, xalqın tələbi ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin yenidən hakimiyyətə qayıdışından sonra ölkədə əmin-amanlıq yarandı, Azərbaycan davamlı inkişaf yoluna qədəm qoydu.

The National Revival Day marked at UNEC
Event dedicated to the National Revival Day has been marked at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on November 17.
The Schools’ Deans, teaching and student staffs attended the events held in all academic buildings of UNEC. Having a glance to the history of the National Revival Day, the speakers spoke about the day’s importance in gaining the country’s independence. It was said that November 17 when Azerbaijani people pretested against the Soviet state’s anti- Azerbaijan policy in the squares is being celebrated since 1992 as the Day of National Revival. The speakers highlighted that the movement as the laying down the foundation of war for liberal Azerbaijan and the young people as the main force of this movement. They noted that there was peace in the country after the National Leader Heydar Aliyev’s return to power at the people’s request and Azerbaijan embarked on the path of sustainable development.