UNEC-də növbəti “Açıq qapı”ya qeydiyyat başlayıb
Yanvarın 30-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Bilik şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməlidir” devizi altında sonuncu “Açıq qapı” günü keçiriləcək. UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov tələbə və valideynlərin imtahan prosesində qarşılaşdıqları problemləri dinləyəcək.
Qeyd: Təhsil nazirinin imtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi barədə imzaladığı müvafiq əmrə uyğun olaraq, UNEC-də imtahanlarda ictimaiyyətin və valideynlərin iştirakı da təmin olunub. İmtahan sessiyasında tələbələ və valideynlərin, həmçinin ictimaiyyətin müraciətlərinin qəbulu və araşdırılması məqsədilə bütün tədris binalarında “Qərargah” yaradılıb. İmtahanlarla bağlı sual, təklif və iradların operativ araşdırılması üçün universitetin “Qaynar xətt”inə (146-1-3) müraciət etmək mümkündür. Əlavə olaraq, tələbələr Elektron Apellyasiya Sistemi vasitəsilə də “online” formada müraciətlərini ünvanlaya bilirlər. İmtahan sessiyası dövründə UNEC-in rektoru hər həftənin şənbə günü “Açıq qapı” günü keçirir.

Registration for the next “Open Door” has begun at UNEC
The last “Open Door” day at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) under the motto “Knowledge should be assessed transparently and objective” is to be held on January 30. UNEC’s Rector, Professor Adalat Muradov will listen to the problems that students and parents might face during the exam process.
Contacts for registration: 012 497 58 63
Note: According to the order signed by the Minster of Education on the organization and conduct of the exam session, the attendance of the public and parents is also provided in the exams held at the University.“Headquarters” has been created in all academic buildings aiming to admit the students’ and parents’, as well as people’s appeals and investigate them during the exam session. Questions, suggestions and claims related with the exams are also possible to appeal on the hotline (146-1-3). In addition, students will be able to address their complaints online via Electronic Appeal System. UNEC Rector will also held “Open Door” days every Saturday during the exam session.