UNEC-də növbəti “Açıq qapı”ya qeydiyyat başlayıb
Yanvarın 30-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Bilik şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməlidir” devizi altında sonuncu “Açıq qapı” günü keçiriləcək. UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov tələbə və valideynlərin imtahan prosesində qarşılaşdıqları problemləri dinləyəcək.
Qeyd: Təhsil nazirinin imtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi barədə imzaladığı müvafiq əmrə uyğun olaraq, UNEC-də imtahanlarda ictimaiyyətin və valideynlərin iştirakı da təmin olunub. İmtahan sessiyasında tələbələ və valideynlərin, həmçinin ictimaiyyətin müraciətlərinin qəbulu və araşdırılması məqsədilə bütün tədris binalarında “Qərargah” yaradılıb. İmtahanlarla bağlı sual, təklif və iradların operativ araşdırılması üçün universitetin “Qaynar xətt”inə (146-1-3) müraciət etmək mümkündür. Əlavə olaraq, tələbələr Elektron Apellyasiya Sistemi vasitəsilə də “online” formada müraciətlərini ünvanlaya bilirlər. İmtahan sessiyası dövründə UNEC-in rektoru hər həftənin şənbə günü “Açıq qapı” günü keçirir.

В UNEC началась регистрация на очередной день «Открытых дверей»
30 января в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) под девизом «Знания должны оцениваться прозрачно и объективно» будет проведен последний день «Открытых дверей». Ректор UNEC, профессор Адалят Мурадов выслушает проблемы студентов и родителей, с которыми они столкнулись в процессе экзаменов.
Контакты для регистрации: 012 497 58 63
Примечание : В соответствии с приказом, подписанным министром образования по поводу организации и проведения экзаменационной сессии, в UNEC на экзаменах обеспечено присутствие родителей и общественности. С целью принятия и рассмотрения во время сессии всех обращений студентов и родителей, а также общественности во всех учебных корпусах созданы «Руководящие органы». Для оперативного рассмотрения вопросов, предложений  и замечаний по поводу экзаменов можно обратиться на «Горячую линию» университета (146-1-3).  Дополнительно, студенты посредством Электронной апелляционной системы в форме “online” могут адресовать обращения. В период экзаменационной сессии ректор UNEC каждую субботу проводит день «Открытых дверей».