UNEC-də növbəti yeniliklər
UNEC-in Elmi Şurasında beynəlmiləlləşmənin daha da genişləndirilməsi, təhsilalanların elmi fəaliyyətinin stimullaşdırılması, həmçinin magistr dissertasiyasının yazılması və qiymətləndirilməsi ilə bağlı yeni qaydalar təsdiqlənib.
UNEC-in əcnəbi məzunlarla əlaqələrinin qorunub saxlanılması, xarici ölkələrdə daimi təmsilçiliyinin təmin edilməsi və əcnəbi tələbələrin sayının artırılması məqsədi ilə UNEC-in xaricdə yaşayan seçilmiş məzunlarına “UNEC Brand Ambassador” statusu veriləcək.
Əcnəbi tələbələrin UNEC-də payının artırılması və onların stimullaşdırılması istiqamətində növbəti addım isə əcnəbi tələbə və magistrlərə universitet hesabından təqaüdlərin təsis olunmasıdır. Yeni tədris ilindən etibarən UNEC-ə qəbul olunan əcnəbi tələbə və magistrlərə imtahan sessiyasının nəticələrinə görə “Əlaçı”, “Həvəsləndirici” və “Adi” təqaüdlər veriləcək.
UNEC-də təhsilalanların elmi fəaliyyətinin stimullaşdırılmasını nəzərdə tutan yeni qaydalar qəbul edilib. Belə ki, nüfuzlu və yüksək impakt faktorlu elmi jurnallarda çap olunan məqalələrə görə 4000 manata qədər qonorarların verilməsi ilə bağlı UNEC-də tətbiq olunan qaydalar universitetin bakalavr, magistr və doktorantlarına da şamil ediləcək.
Dünyanın nüfuzlu universitetlərində bir il müddətində tədqiqat aparan UNEC müəllimlərinin əmək haqları yeni qaydalara əsasən hesablanacaq. Həmin müəllimlərin tədqiqat apardıqları müddətdə əmək haqları tam olaraq ödəniləcək.

Further innovations in UNEC
yenilikler_12032019The UNEC Scientific Council has approved new rules for further enhancement of internationalization, stimulation of students’ scientific activities, as well as new rules for writing and evaluation of master dissertations.
In order to maintain ties with foreign alumni, to ensure permanent representation abroad and to increase the number of foreign students, UNEC’s selected alumni living abroad will be granted the status of “UNEC BrandAmbassador”.
The next step towards increasing the share of foreign students in UNEC and stimulating them is the establishment of scholarships for foreign students and masters at the expense of the university. From the beginning of the new academic year, foreign students and undergraduates who have entered UNEC will be awarded “An honours student”, “Encouraging” and “Ordinary” scholarships according to their results of exam session.
UNEC has adopted new rules envisaging the stimulation of scientific activities of students. So as, the rules of giving royalties of 4000 manat for articles published in authoritative and high-impact scientific journals, will also apply to bachelors, masters and doctoral students of the university.
Salaries of UNEC teachers who conduct research in the world’s prestigious universities for one year will be calculated based on new rules. These salaries will be fully repaid during the course of their research.