UNEC-də qış imtahan sessiyası
Qış imtahan sessiyasında ümumilikdə 12064 bakalavr və magistr iştirak edəcək. Bu il ilk dəfə olaraq Maliyyə və mühasibat, İqtisadiyyat, Biznes və menecment, Texnologiya və dizayn, Əmtəəşünaslıq fakültələri və Rus İqtisad məktəbində iqtisada giriş fənni üzrə imtahan yazılı olacaq.
Tələbə biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması məqsədilə UNEC-də imtahan prosesi ictimaiyyət nümayəndələrinə açıq keçirilir. Bu il də ötən illərdə olduğu kimi, qış imtahan sessiyasına nəzarət UNEC İctimai Nəzarət Şurasına həvalə edilib. Şura üzvləri sessiya dövründə UNEC-in rəhbərliyinin iştirakı olmadan “Açıq qapı” günü keçirəcək, tələbə və valideynlərin müraciətlərini dinləyəcək, sessiyanın yekunlarına dair müzakirələr aparacaqlar. Eyni zamanda, təhsil sahəsi üzrə fəaliyyət göstərən QHT-nin tələbələr arasında yazılı imtahanlar ilə bağlı anonim sorğu aparmasını da təşkil edəcəklər.
Sessiya dövründə tələbələrin sorğuları operativ olaraq “UNEC imtahan” Facebook səhifəsi ilə cavablandırılacaq. 146-1-3 “Qaynar xətt” xidməti ilə yanaşı, bütün tədris binalarında imtahan qərargahları da fəaliyyətə başlayıb. “Qaynar xətt” xidmətinə daxil olan müraciət və şikayətlərə, eyni zamanda onların araşdırılmasına da QHT, KİV və ictimaiyyət nümayəndələri nəzarət edəcək.
Tələbələrin imtahanlara daha rahat hazırlaşması üçün hər tədris binasında internet ilə təchiz edilən xüsusi auditoriyalar ayrılıb, kitabxana və oxu zallarının iş saatı uzadılıb.

The winter semester has started at UNEC
In winter examination semester will participate totally 12064 bachelors and masters degree level students. This year, for the first time the exams in the subjects of Finance and accounting, Economics, Business and management, Technology and design, Commodity research and the Introduction to the economics in the Russian School of Economics will be conducted in written form.
To ensure the objectivity and transparency in assessing the student knowledge the examination process at UNEC is open to the representatives of the public. This year as in the previous years, the control over the winter exam semester had been entrusted to the UNEC Public Supervisory Board. During the semester the members of the Board will hold the “Open door” day without the participation of the UNEC management, receive the appeals of the students and parents, and discuss the results of the semester. At the same time, they will organize conducting by the NGO operating in the field of  education, the anonymous surveys among the students related to the written exams.
Within the semester, the inquiries of the students will be responded promptly through the “UNEC exam” Facebook page. Along with the 146-1-3 “Hot line” service the test hesdquarters started operating in all the campuses of the university. The appeals and complaints  came through the “Hot line” service will be controlled over and at the same time they will be monitored by NGO, Mass Media and the representatives of the public, as well.
In each campus of the university had been allocated the auditorium equipped with internet, and the working hours of the library and the reading room had been extended for the students to prepare the exams comfortably.