UNEC-də Scopus bazasında məqalə sayına görə fərqlənən kafedralar “Təşəkkürnamə”lərlə təltif olunub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2024-cü il üzrə Scopus bazasında indekslənən ən çox elmi əsərlərin sayına görə fərqlənən kafedralar təltif olunub.
Tədbirdə UNEC rektoru prof. Ədalət Muradov, elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektor prof. Rövnəq Rzayev və universitetin professor-müəllim heyəti iştirak edib.
“Mühəndislik və tətbiqi elmlər” və “Maliyyə və audit” kafedraları 2024-cü il üzrə Scopus bazasında indekslənən ən çox elmi əsərlərin sayına görə, “Biznesin idarə edilməsi” kafedrası 2024-cü il üzrə Scopus bazasında Cite Score kateqoriya kvartili Q1 olan jurnallarda ən çox elmi əsərlərin sayina görə, “İqtisadiyyat” kafedrası isə 2024-cü il üzrə Scopus bazasında ən çox xarici həmmüəllifi elmi əsərlərin sayına görə fərqləniblər.
UNEC rektoru prof. Ədalət Muradov Elm Festivalının təşkil olunmasında fəal iştirak edən əməkdaşlara təşəkkürünü bildirərək, onlara  gələcək  fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Həmçinin rektor çıxışında, Scopus və Web of Science çap olunmuş məqalələrin və istinadların sayının artımına görə UNEC-in dünyada lider olduğunu qeyd edib. Rektor UNEC-də elmin rəqəmsallaşması ilə bağlı həyata keçirilən yeni layihələr barədə də ətraflı məlumat verib.
Sonra professor-müəllim heyəti onlara verilən dəyəri yüksək qiymətləndirərək, universitet rəhbərliyinə təşəkkürlərini bildiriblər.

В UNEC кафедры, отличившиеся по количеству статей в базе данных Scopus, награждены «Благодарностью»
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) награждены кафедры, отличившиеся наибольшим количеством научных работ, проиндексированных в базе данных Scopus в 2024 году.
В мероприятии приняли участие ректор UNEC проф. Адалат Мурадов, проректор по науке и инновациям проф. Ровнаг Рзаев и профессорско-преподавательский состав университета.
Наибольшим количеством научных работ, индексируемых в базе данных Scopus в 2024 году, отличились кафедры «Инженерия и прикладные науки» и «Финансы и аудит», наибольшим количеством научных работ в журналах с категорией Cite Score квартилью Q1 в базе данных Scopus в 2024 году отличилась кафедра «Управление бизнесом», наибольшим количеством научных работ в зарубежных соавторствах в базе данных Scopus в 2024 году отличилась кафедра «Экономика».
Ректор UNEC проф. Адалат Мурадов выразив благодарность сотрудникам, принявшим активное участие в организации Фестиваля науки,  пожелал им успехов в дальнейшей деятельности.
Также ректор в своем выступлении отметил, что UNEC является мировым лидером по росту количества статей и ссылок, опубликованных в Scopus и Web of Science. Ректор также дал подробную информацию о новых проектах, реализуемых в UNEC, связанных с цифровизацией науки.
Затем профессорско-преподавательский состав, высоко оценив оказанное им внимание, выразил благодарность руководству университета,.