UNEC-də Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektor vəzifəsinə Anar Rzayev təyin olunub
Bu gün rektor, professor Ədalət Muradov UNEC-in Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru Anar Rzayevi kollektivə təqdim edib.
Ali məqsədimizin keyfiyyətli təhsil təqdim etmək olduğunu qeyd edən rektor, UNEC-in daim tədrisin təkmilləşdirilməsi  üzərində çalışdığını bildirdi. Bu sahədə A.Rzayevə müvafiq tapşırıqların verildiyini bildirən rektor, UNEC-də təhsil prosesinin təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə bir sıra yeniliklərin həyata keçiriləcəyini qeyd etdi.
Təhsil naziri Ceyhun Bayramova Tədris və təlim üzrə prorektor olaraq A.Rzayevin təyinatını dəstəklədiyinə görə minnətdarlığını bildirən rektor A.Rzayevə fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Rektor UNEC-də artıq tətbiq olunmuş müasir idarəçilik prinsiplərinin daha da genişləndiriləcəyini vurğuladı.
Qeyd edək ki, A.Rzayev 1973-cü ildə anadan olub. Bakalavr təhsilini Xəzər Universitetində alıb. “ACTP” tələbə mübadiləsi müsabiqəsində Bakıda, sonra isə Moskvada qalib gələrək təhsilini ABŞ-ın Nyu-York ştatının Sirakuz Universitetinin Yutika Kollecində davam etdirib.

В UNEC на должность проректора по учебной и образовательной технологии назначен Анар Рзаев
Сегодня ректор, профессор Адалат Мурадов представил коллективу проректора по учебной и образовательной технологии UNEC Анара Рзаева.
Ректор отметил, что высшей целью является представление качественного образования, постоянное совершенствование обучения в UNEC. В этом направлении ректор дал соответствующие поручения А.Рзаеву, отметил, что в UNEC с целью совершенствования учебного процесса осуществляется ряд новшеств.
Выразив благодарность министру образования Джейхуну Байрамову за поддержку назначения А.Рзаева на должность проректора по учебной и  образовательной технологии, ректор пожелал А.Рзаеву успехов в его деятельности.
Ректор подчеркнул, что все больше будут расширяться современные принципы управления, уже применяемые в UNEC.
Следует отметить, что А.Рзаев родился 1973 года. Образование бакалавриата получил в университете «Хазар». Став победителем конкурса обмена студентами “ACTP” в Баку, затем в Москве, продолжил свое образование в колледже Ютика Сиракузского университета США, штата Нью-Йорк.