UNEC-də təhsil almaq istəyən əcnəbi vətəndaşların sayı iki dəfə artıb
Görüşdə beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektor Neman Muradlı əcnəbi tələbələri təbrik edərək, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. Tələbələrə UNEC-in təhsil imkanları, beynəlxalq əlaqələri, həyata keçirilən layihələr, sosial fəaliyyət barədə məlumat verib.
Sonra tələbələrin sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, UNEC-ə əcnəbi tələbələrin qəbulu davam edir. Müraciətlərin dəyərləndirilməsi sentyabrın 22-dək davam edəcək. Bu il UNEC-ə 120 əcnəbi tələbənin qəbulu gözlənilir. Müraciət edən əcnəbilərin sayı ötən illərlə müqayisədə iki dəfə çoxdur. Əcnəbilər əsasən Türkiyə, İsrail, Rusiya, Gürcüstan, Türkmənistan, İran, Pakistan, Əfqanıstan və Çin vətəndaşlarıdır. Tələbələr daha çox Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin informasiya texnologiyaları ixtisaslarına üstünlük verirlər.

The number of foreign citizens who want to study at UNEC has doubled
At the meeting, vice-rector for international relations and programs Neman Muradli congratulated the foreign students and wished them success in their studies. He informed the students about the educational opportunities, international relations, implemented projects, and social activities of UNEC.
Then the students’ questions were answered.
It should be noted that the admission of foreign students to UNEC continues. Evaluation of applications will continue until September 22. 120 foreign students are expected to be admitted to UNEC this year. The number of foreigners applying has doubled compared to previous years. Foreigners are mainly citizens of Turkey, Israel, Russia, Georgia, Turkmenistan, Iran, Pakistan, Afghanistan and China. Students prefer information technology majors of the faculty of Digital Economy.