UNEC-də təhsil almaq istəyən əcnəbi vətəndaşların sayı iki dəfə artıb
Görüşdə beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektor Neman Muradlı əcnəbi tələbələri təbrik edərək, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. Tələbələrə UNEC-in təhsil imkanları, beynəlxalq əlaqələri, həyata keçirilən layihələr, sosial fəaliyyət barədə məlumat verib.
Sonra tələbələrin sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, UNEC-ə əcnəbi tələbələrin qəbulu davam edir. Müraciətlərin dəyərləndirilməsi sentyabrın 22-dək davam edəcək. Bu il UNEC-ə 120 əcnəbi tələbənin qəbulu gözlənilir. Müraciət edən əcnəbilərin sayı ötən illərlə müqayisədə iki dəfə çoxdur. Əcnəbilər əsasən Türkiyə, İsrail, Rusiya, Gürcüstan, Türkmənistan, İran, Pakistan, Əfqanıstan və Çin vətəndaşlarıdır. Tələbələr daha çox Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin informasiya texnologiyaları ixtisaslarına üstünlük verirlər.

Число иностранных граждан, желающих получить образование в UNEC, увеличилось два раза
На встрече проректор по международным связям и программам Неман Мурадлы поздравил иностранных студентов, и пожелал им успехов в учебе. Он дал студентам информацию об образовательных возможностях UNEC, международных отношениях, реализуемых проектах, социальной деятельности.
Затем были даны ответы на вопросы студентов.
Следует отметить, что прием иностранных студентов продолжается. Оценка обращений продолжится до 22 сентября. В этом году ожидается прием 120 иностранных студентов в UNEC. Число иностранцев, подавших заявление, увеличилось два раза по сравнению с предыдущими годами. Иностранцы в основном граждане Турции, Израиля, России, Грузии, Туркменистана, Ирана, Пакистана, Афганистана и Китая. Студенты предпочитают специальность информационной технологии факультета Цифровой экономики.